کد خبر: ۲۵۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
این لیگ روزهای داغ‌تری هم خواهد داشت. فقط دعا کنیم وقتی بازبینی ویدیویی وجود ندارد داورها مرتکب خطاهای تاثیرگذار نشوند.

به گزارش اعتدال، احسان محمدی- در حالی‌که هنوز برای هر تیم 18 امتیاز دست نخورده تا پایان لیگ مانده شاید خط کشیدن روی شانس استقلال برای قهرمانی خطا باشد. آن‌ها تا صدر 8 امتیاز فاصله دارند و یکی، دو لغزش کافی است تا همه چیز از روی کاغذ به وسط زمین منتقل شود. همان اتفاقی که در لالیگا بین رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید رخ داد. اما این پرسپولیس منظم که به بُردن خو کرده را می‌شود از کورس خارج کرد؟

پرسپولیس در رفسنجان یک مسابقه حساس را بُرد تا کماکان خود را یکی از دو بخت اصلی قهرمانی این فصل بداند. شاگردان یحیی گل‌محمدی گرچه یک نیمه اول معمولی را گذراندند و چند فرصت گل‌زنی را هدر دادند اما در نیمۀ دوم مالکیت بازی را در دست گرفتند و مهدی عبدی که به جای عیسی آل‌کثیر به زمین آمده بود یک پاس عمقی از امید عالیشاه دریافت کرد و گل برتری را به ثمر رساند تا اعتراض‌های آن‌ها در مورد خطای نیمه اول بازیکنان رفسنجانی که معتقد بودند باید با کارت قرمز جریمه شود چندان شنیده نشود و خودشان هم از آن بگذرند. درخشش نوشی صوفیانی دروازه‌بان مس رفسنجان سبب شد این مسابقه گل دیگری نداشته باشد.

یورش قرمز و آبی برای جام و سهمیه آسیایی

در این مسابقه شاگردان محمد ربیعی چنان پرشور و دونده بازی کردند که برخی نوشتند انگار دارند برای قهرمانی می‌جنگند. این سه امتیاز بسیار حساس قرمزها را با یک بازی بیشتر به صدر جدول برد تا چشم به دیدار فولاد - سپاهان بدوزند، جایی که کوچک‌ترین لغزش سپاهان جای آن‌ها را در صدر تضمین می‌کند.

سال‌هاست امیر قلعه‌نویی با هر تیمی مقابل استقلال می‌ایستد این مسابقه به یک بازی 6 امتیازی برای آبی‌ها تبدیل می‌شود. به ویژه وقتی فرهاد مجیدی روی نیمکت باشد. این بار گل‌گهر می‌رفت در همان دقایق نخستین به گل برسد اما سیدحسین حسینی با یک مهار درخشان استقلال را در بازی نگه داشت تا در ادامه محمدحسین مرادمند و مهدی مهدی‌پور با دو گل روحیه‌بخش عملاً در همان 20 دقیقۀ نخست کار را تمام کنند.

استقلال که روزهای پر تلاطمی را سپری می‌کند و جدال میان هیات مدیره و سرمربی هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند و به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی ساعت شنی رفتن دولت روحانی و تعویض وزیر ورزش و بالطبع تغییر مدیرعامل و هیات مدیره را وارونه کرده به این پیروزی شیرین نیاز داشت تا عملاً خود را از دو تعقیب‌کننده‌اش آلومینیوم اراک و گل گهر جدا کند و برای کسب سهمیه چشم به اما و اگر جام حذفی ندوزد.

یورش قرمز و آبی برای جام و سهمیه آسیایی

در این مسابقه درخشش خط دفاعی استقلال، سومین کلین‌شیت پیاپی سیدحسین حسینی و البته بدشانسی گل‌گهری‌ها باعث شد تا امیر قلعه‌نویی باز هم به دیوار سخت بخورد و ناکام تهران را ترک کند.

در دیگر دیدارها ماشین‌سازی تبریز که عملاً خود را برای سقوط آماده کرده است در خانه با دو گل مقابل نساجی قائمشهر به پیروزی رسید. شاگردان ساکت الهامی با گل‌های حامد شیری و امیرمهدی جانملکی توانستند 25 امتیازی شوند و کماکان ماموریت فرار از منطقه خطر را با موفقیت ادامه دهند.

ذوب‌آهن که مثل آب حیات به پیروزی نیاز داشت در اصفهان به زحمت و با گل دقیقه 83 دارکو بیدوف توانست به مساوی 1-1 مقابل آلومینیوم اراک برسد و با 22 امتیاز در رده پانزدهم جدول بماند و صنعت نفت آبادان بعد از مدتها قهر با بُردن ناپرهیزی کرد و با یک گل سایپا را شکست داد. تک گل این مسابقه را محمد طیبی زد. همان بازیکنی که در دیدار مقابل استقلال با یک پاس به عقب بد سند شکست تیمش را امضا کرد. این تفاوت زندگی با فوتبال است. در فوتبال خیلی وقت‌ها امکان جبران اشتباهات وجود دارد.

این لیگ روزهای داغ‌تری هم خواهد داشت. فقط دعا کنیم وقتی VAR وجود ندارد داورها مرتکب خطاهای تاثیرگذار نشوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری