کد خبر: ۲۵۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸

در پی بروز مشکلات بوجود آمده برای سقف سالن ۱۲هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی، مدیر این ورزشگاه از تعویض سقف سالن 12 هزار نفری خبر داد.

به گزارش ایسنا، به گفته ی قدرت الله سیف مدیر مجموعه ورزشی آزادی یک بار ۲۰ سال پیش سقف سالن 12 هزار نفری آزادی تعویض شده و در حال حاضر به دلیل افزایش تعداد سوراخ های ایجاد شده در سقف امکان بازسازی وجود ندارد.

چکه کردن سقف سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی که یکی از بزرگ ترین و مجهزترین سالن‌های ورزشی در ایران است طی چند سال گذشته به جایی رسیده که وقتی مسوولان فدراسیون بدنسازی قصد بازدید از وضعیت سالن برای بررسی امکانات آن جهت برگزاری مسابقات را داشتند، برای قدم زدن در کف سالن باید روی آب راه می رفتند.

البته بروز چنین مشکلی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی طی چند سال گذشته سبب شد تا بسیاری از رقابت ها از جمله دیدار فینال لیگ برتر والیبال در اسفند سال ۹۷ با یک ساعت و نیم تاخیر و در شرایط نامناسب از جمله استفاده از نایلون در سقف و قرار دادن سطل آشغال در محل سوراخ ایجاد شده برای جمع آوری آب برگزار شود.

همچنین مهرماه سال گذشته نیز که سالن ۱۲ هزار نفری آزادی میزبان برگزاری لیگ کشتی آزاد و فرنگی بود، سوراخ های متعدد بر روی سقف و چکه های آب بر روی تشک مسابقات سبب شد تا مکان برگزاری دور برگشت لیگ به ورزشگاه شیرودی تغییر پیدا کند.

اما حالا رفته رفته این حفره ها بزرگتر شده و با یک بارندگی، سالن مملو از آب می شود. در روزهای گذشته نیز ریزش شدید آب از سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی دوباره مشکل ساز شد و این بار رقابت های فیتنس قهرمانی کشور که قرار بود از ۶ خرداد در این سالن برگزار شود، لغو شد.

قدرت الله سیف مدیر مجموعه ورزشی آزادی در این خصوص به ایسنا گفت: مشکل ایجاد شده در سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در حال بررسی است و با انتخاب پیمانکار پروژه تعویض سقف بزودی عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: بسیاری از دوستان اعتقاد داشتند که برای جلوگیری از چکه کردن سقف آن را ایزوگام کنند، اما طبق محاسبات صورت گرفته توسط کارشناسان به این نتیجه رسیدیم که شاید تحمل چنین وزنی برای سازه امکانپذیر نباشد و به این نتیجه رسیدند که با توجه به فرسودگی زیاد سقف، امکان بازسازی آن وجود ندارد و باید سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تعویض شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه طی چند روز گذشته از مجموعه ورزشی آزادی و سالن ۱۲ هزار نفری این ورزشگاه داشت، ۲۰۰میلیارد تومان برای بازسازی مجموعه آزادی اختصاص داده شد که با تصویب این بودجه بزودی سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی پس از مشخص شدن پیمانکار تعویض خواهد شد.

وی افزود: این سقف یک بار نیز تعویض شده است. هر چند طی سال های گذشته همکاران تلاش کرده اند سوراخ های ایجاد شده در سقف را به شکل های مختلف بازسازی کنند، اما چون عمق فرسودگی زیاد است، به این نتیجه رسیدیم که سقف جدیدی طراحی شود تا مشکلات سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را به زودی مرتفع کنیم.

سیف در پایان گفت: با مشخص شدن پیمانکار پروژه ساخت سقف سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی بزودی اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری