کد خبر: ۲۵۴۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

وزیر ورزش و جوانان گفت: در بازیهای المپیک توکیو از لحاظ کسب سهمیه رکوردشکنی می‌کنیم و هنوز مسابقاتی پیش رو هست تا بتوان سهمیه گرفت.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، در نشست نوبخت با روسای فدراسیون های المپیکی تصریح کرد: در آستانه برگزاری بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان قرار داریم و امیدواریم ورزشکاران ما بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند. به خاطر شیوع ویروس کرونا در جهان المپیک با یک سال تاخیر برگزار می‌شود. امیدوار هستیم با وجود محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی که همچنان وجود دارد این مسابقات دو ماه دیگر برگزار شود.

او ادامه داد: یک فرق عمده‌ای که این بازیها با دیگر رویدادهای جهان دارد این است که نخبه‌ترین و زبده‌ترین ورزشکاران جهان در رویداد المپیک حاضر می‌شوند. آنهایی که بهترین نتیجه و رکورد را کسب می‌کنند می‌توانند در المپیک حاضر شوند. المپیک محل و آوردگاه بهترین‌های دنیا است. اتفاقی که در این دوره از المپیک درحال رخ دادن است، کاروان ایران از لحاظ کسب سهمیه می‌تواند رکوردشکنی کند و با توجه به مسابقاتی که پیش‌رو داریم تعداد سهمیه‌های ما افزایش خواهد داشت. روسای فدراسیون‌ها و ورزشکاران ما تلاش زیادی انجام داده‌اند تا بتوانند این سهمیه‌ها را بدست آورند.

سلطانی فر در مورد مشکلات ورزشکاران تاکید کرد: ورزشکار ما با کسی تعارف ندارد و اگر مشکلی داشته باشد به گوش مقام مسئول می‌رساند و همانطور که مشکلات کشتی‌گیران و این فدراسیون با پیگیری‌ها حل شد مشکلات دیگر فدراسیون‌ها و ورزشکاران را نیز حل خواهیم کرد. مجموعه آزادی نیازمند پشتیبانی و تامین اعتبار است تا بتوانیم کمبودها و مشکلاتی که این مجموعه دارد را حل کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر گفت: قطعا نسل های آینده به وجود چنین افتخارآفرینانی می‌بالند و یاد و خاطره روز سوم خرداد را گرامی می‌داریم و امیدواریم که رهروان خوبی برای شهدا باشیم.

به گزارش ایسنا، سلطانی فر در جمع خبرنگاران در مورد بازسازی مجموعه آزادی نیز بیان کرد: ما در این چند سال با همگرایی و وفاق ورزش ایران را مدیریت کردیم. در این جلسه نکات خوبی توسط فدراسیون های المپیکی مطرح شد. سازمان برنامه ریزی و بودجه در حدی که توان داشت نیازهای ما را برطرف کرد. امیدوارم با همفکری که با کمیته ملی المپیک داریم و با پشتبانی مجموعه دولت دستاورد خوبی در المپیک داشته باشیم.


او ادامه داد: من قبلا در مورد مشکلات نگهداری مجموعه آزادی صحبت هایی با آقای نوبخت داشتم. طبق برآوردی که داشتیم یک تا دو سال آینده بازسازی مجموعه را انجام می دهیم. تلاش می کنیم با تامین منابعی که قولش را گرفتیم در این یکی دو ماه اماکن ورزشی بزرگ در شهر های دیگر را تکمیل کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری