کد خبر: ۲۵۴۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افزایش دمای هوای استان طی روز‌های ۲۴ خرداد تا ۴ تیرماه سال‌جاری خبر داد و تاکید کرد: از شهروندان و مشترکان خواستاریم طی این روز‌ها با صرفه‌جویی هر چه بیشتر مصرف انرژی ما را در مدیریت مصرف برق یاری رسانند تا با کمترین عارضه این ایام را سپری کنیم.

افزایش ۵ درجه‌ای دما طی روز‌های آتی

به گزارش اعتدال، "عادل کاظمی" تصریح کرد: به علت افزایش ۵ درجه‌ای دما از اواسط هفته جاری تا اوایل تیرماه در منطقه، شاهد افزایش مصرف انرژی خواهیم بود، لذا از شهروندان و مشترکان فهیم تقاضا داریم با خودداری از مصرف همزمان وسایل برقی در ساعات پیک (۱۲ تا ۲۲) ما را در مدیریت مصرف یاری رسانند.

وی یادآور شد: مطابق پیش‌بینی‌های هواشناسی، دمای هوا در روز‌های آتی به ۳۷ درجه‌ی سانتی گراد خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود مقدار پیک در این روز‌ها به ۸۴۰ مگاوات برسد. طبق تجربه‌ی سال‌های پیشین، امسال پیش‌بینی می‌شود با افزایش رشد وسایل سرمایشی، مصرف برق ۸۴۰ مگاواتی را برای دمای ۳۷ درجه شاهد باشیم. با لحاظ رشد مصرف ۷ درصدی و افزایش دما برای سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۹۹ پیش‌بینی می‌شود میزان پیک ۹۳۸ مگاواتی را در اواخر تیر ماه تجربه کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از مشترکان خواست با تنظیم دمای کولر‌های خود در دمای آسایش، یعنی ۲۵ درجه سانتی‌گراد به تداوم تامین برق کمک کنند.

وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی نیز با اعلام ساعت ۱۲ الی ۱۸ به عنوان ساعات پیک بار، از کشاورزان خواسته شده جهت مدیریت مصرف آب و برق استفاده از پمپ‌های آب کشاورزی را در ساعات ۹ الی ۲۲ محدود نمایند.

به گفته‌ی وی؛ برای ادارات نیز ساعت ۱۱ الی ۱۳ ساعات اوج مصرف عنوان شده و از آن‌ها خواسته شده تا با کاهش ۵۰ درصدی مصرف خود نسبت به دوره‌ی مشابه سال گذشته در این ساعات از مولد‌های اضطراری خود استفاده کنند و از ساعت ۱۳ به بعد ۹۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

وی در پایان افزود: در بخش صنعتی و تجاری نیز ساعت ۱۲ الی ۱۸ ساعت اوج مصرف بوده و صنایع بالای ۳ مگاوات نیز بر اساس مصوبه اخیر هیئت وزیران می‌بایست از ساعت ۱۲ تا ۲۱ نسبت به کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق خود اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری