کد خبر: ۲۵۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
هیئت تحریریه نیویورک‌تایمز در سرمقاله آخر هفته این روزنامه نوشت: اکنون که ششمین دور گفتگوهای آمریکا و شرکایش با ایران در وین جریان دارد، به نظر می رسد توافق برای بازگشت به برجام ممکن باشد.

پیشنهاد نیویورک تایمز برای گام پس از احیای برجام

به گزارش اعتدال،این روزنامه می‌افزاید: اما برخی از محدودیت های این توافق، تاریخ انقضا دارد و مهلت آن به سر می رسد. به همین دلیل یک جنبه مهم این فرایند باید گشایش راهی برای توافق های بیشتری باشد که نگرانی از بلندپروازی‌های درازمدت [ادعایی] ایران را رفع کند و چشم انداز یک رقابت تسلیحاتی هسته‌ای در منطقه را از میان بردارد. نتیجه ایده‌آل، یک خاورمیانه خالی از سلاح هسته ای است. دولت بایدن ظاهرا این را درک می کند و به همین دلیل است که قول داده به دنبال یک توافق بلندتر و مستحکم‌تر در آینده باشد.

به ادعای این روزنامه، موانعِ رسیدن به این هدف، متعدد و دلهره‌آور است اما به نظر می رسد که بادهای موافقی هم در حال وزیدن است. گفته می شود که رهبران و تصمیم‌سازان اصلی کشور، خواهان احیای برجام پیش از روی کار آمدن یک رییس جمهوری جدید در ماه آگوست هستند. اگر اکنون توافق انجام شود، رئیس‌‌جمهور بعدی می تواند بدون اینکه مسئولیت آن را بپذیرد، از مزایای آن بهره مند شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری