کد خبر: ۲۵۴۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
سران ناتو طی نشست روز دوشنبه در بروکسل، مواضع خود درباره برنامه هسته‌ای، موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای ایران را تکرار کردند.

ادعای ناتو درباره برنامه هسته‌ای و موشکی ایران

به گزارش اعتدال، در بیانیه ناتو، درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، آمده است که این سازمان به ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد است و برای حصول اطمینان از اجرای تعهدات مربوط به پیمان منع گسترش و سایر تعهدات توسط ایران، با قدرت از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت می‌کند.

در این بیانیه همچنین آمده است: «از گفت‌وگوهای بنیادین میان شرکت‌کنندگان در مذاکرات برجامی و مذاکرات جداگانه با آمریکا استقبال می‌کنیم تا به توافقی برای بازگشت متقابل واشنگتن و تهران به تعهدات برجامی دست یابیم چرا که اجرای کامل این توافق می‌تواند مسیر را برای رفع نگرانی‌های بیشتر منطقه‌ای و امنیتی، از جمله حمایت از منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای هموار کند».

در ادامه با اشاره‌ به برنامه موشکی ایران، از این کشور خواسته شده است که «تمامی فعالیت‌های موشکی بالستیکی مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ را متوقف کند».

ناتو همچنین در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای ایران، اعلام کرد که حمایت این کشور از نیروهای نیابتی و بازیگران مسلح غیر دولتی را محکوم کرده و از ایران می‌خواهیم نقش سازنده‌ای در تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای ایفا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری