کد خبر: ۲۵۳۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
عزت الله یوسفیان ملا گفت: بیانات امروز رهبری مشخصا به آقای لاریجانی برمیگردد و این یک حکم حکومتی است.

به گزارش اعتدال،«عزت الله یوسفیان ملا»، چهره نزدیک به لاریجانی و نماینده مجلس دهم،در رابطه با "بیانیات امروز رهبری و اشاره به این موضوع که در جریان احراز صلاحیت به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد" گفت: بیانات امروز رهبری مشخصا به آقای لاریجانی برمیگردد و این یک حکم حکومتی است، راه های جبران را باید دستگاه های مسئول پیش بینی کنند اما با توجه به شرایط و اینکه هنوز زمان باقی مانده، ممکن است این جبران با اعاده حیثیت همراه باشد اما باز هم اختیار با دستگاهی است که بررسی صلاحیت را بر عهده دارد.

او ادامه داد: برخی علما اصطلاحی دارند مبنی بر "مقتضی موجود مانع مفقود"، مقتضی در اینجا یعنی وقت برای تایید صلاحیت وجود دارد و شرایط مهیا است و مانعی هم وجود ندارد، شورای نگهبان چون نظارت استصوابی دارد می تواند شب انتخابات هم کسی را رد صلاحیت و یا اعاده صلاحیت کند. شورای نگهبان با توجه به نظارت استصوابی به راحتی می تواند آقای لاریجانی را اعاده صلاحیت و اعلام کند.

بیانات رهبری درباره لاریجانی، حکم حکومتی بود؟

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: امروز همگی عدالت محض را از زبان رهبری شنیدند و شاهد بودند که رهبر جهان اسلام ظلم و اینکه کسی ابرویش دستمایه شود را بر نمی تابند. 12 سال در مجلس سلامت لاریجانی را شاهد بودیم. اعاده حیثیت لاریجانی از سوی اول شخصیت نظام کار بزرگی بود. لاریجانی مطیع محض رهبری است و مطمئنا بعد از بیانات رهبری و ابلاغ شورای نگهبان وارد صحنه رقابت می شوند ولو اینکه چند روزی را از دست داده باشند.

یوسفیان ملا در رابطه با احتمال بازگشت لاریجانی و وضعیت سایر کاندیداها خصوصا آقای رئیسی افزود: این قابل پیش بینی نیست، عرصه رقابت است باید دید چه پیش می اید. با فرمایشات رهبری و اینکه صراحتا فرمودند ظلمی صورت گرفته تا حدودی وضعیت اقای لاریجانی جبران شده است و ایشان از نظر تبلیغات از سایر کاندیداها عقب نیستند. بعید است رئیسی با آمدن لاریجانی از عرصه کنار بکشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری