کد خبر: ۲۵۳۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
قالیباف : رئیس مجلس گفت: با تدبیر و عقلانیت انقلابی و با ریل گذاری درست برای اقدامات دولت آینده، گره ها را از دست و پای مسئولان اجرایی کشور باز کنیم.

به گزارش اعتدال،محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه گفت: به ولی نعمتان خود عرض می کنم که ما نمایندگان شما در سال گذشته با همه فراز و نشیب ها، همت و توان خود را در جهت پیگیری مسائل شما در حدود اختیارات و ظرفیت های مجلس به کار گرفتیم.

وی ادامه داد: علیرغم اذعان به وجود برخی نقاط ضعف نسبت به کارنامه یک سال خود در محضر خداوند و شما مردم عزیز ایران، خود را روسفید احساس می کنیم. وجود نقاط ضعف برای هر نهادی مخصوصا مجلس با قریب به ۲۹۰ نفر تصمیم گیر با دیدگاه و سلایق مختلف طبیعی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که علیرغم موانع موجود مخصوصا وجود ساختارها و رویه های ناصوابی که طی سال های متمادی در تار و پود قوه مقننه شکل گرفته است، مجلس یازدهم در سال اول فعالیت خود توانسته است در مسائل اساسی کشور وظایف اصلی خود را به درستی ایفا کند که خروجی آنها یا به عنوان قانون نهایی شده یا با جدیت و پیگیری در حال انجام کار کارشناسی و نهایی شدن در کمیسیون های تخصصی مجلس است.

قالیباف گفت: سرمایه ما تجربه تلاش های سال گذشته ما است و وظیفه پیش روی ما برطرف کردن نیازهای متراکم باقی مانده از سال ها عقب ماندگی است.

وی تصریح کرد: مردم عزیز ایران ما خود را به شما متعهد می دانیم که روزهایمان را برای حل مسائل شما به شب برسانیم و شب ها با دغدغه مشکلات شما سر بر بالین بگذاریم. امیدواریم با استعانت از خداوند متعال و با تدبیر و عقلانیت انقلابی و با ریل گذاری درست برای اقدامات دولت آینده، گره ها را از دست و پای مسئولان اجرایی کشور باز کنیم و بتوانیم در حدود اختیارات و وظایف مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود کمک کنیم تا اندکی از وظیفه خود را در حق مردم نجیب و صبور ایران ادا کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پایان از نمایندگان مجلس که با خطاپوشی خود بار سنگین ریاست مجلس را به دوش اینجانب قرار دادند تشکر می کنم و از همه هیئت رئیسه پیشین مجلس که برای انجام درست مسئولیت در سال گذشته یارانی همراه بودند، کمال تشکر را دارم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری