کد خبر: ۲۵۳۴۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
روحانی:
در برجام هم اگر موفق شدیم اینطور بوده، قدم به قدم و هر مقطعی که رسیدیم خدمت آقا رفتیم، روسای سه قوه هم بودند، نشستیم و بحث کردیم و گفتیم اینجا رسیدیم، ایشان نصیحت و ارشاد کردند و فرمودند بر مبنای آن گاهی کتبی و گاهی شفاهی، تمام دستورات کتبی ایشان راجع به برجام مرحله به مرحله هست، الان هم دستورات ایشان راجع به وین است. ایشان چند هفته پیش دستوری راجع به وین دادند که آن دستور را ابلاغ کردم. بله هدایت ایشان هست، ارشاد ایشان هست. ما یک رهبر داریم، یک کشور داریم همه با هم هستیم، بدون وحدت و اتحاد پیش نمی‌رویم.
روحانی رییس جمهوری در جلسه امروز هیات دولت ضمن بیان اینکه کسانی که به دولت توهین می کنند به مردم توهین می کنند، گفت: موفقیت در برجام هم با هدایت های رهبرانقلاب بود. رهبرانقلاب در مورد مذاکرات وین یک دستوری دادند و من ابلاغ کردم.
 
به گزارش اعتدال؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 28 خرداد، چشم همه دنیا  به ایران دوخته شده است، گفت: همه باید برای برگزاری انتخاباتی باشکوه با تضمین سلامت مردم تلاش کنیم.
 
دکتر روحانی با بیان اینکه در قدم اول انتخابات 1400 شاهد حضور هیجان بسیار خوب و قابل توجهی در ثبت نام نامزدها بودیم و از تفکرات مختلف ثبت نام کردند، افزود: مرحله دوم انتخابات را در روزهای آینده با اعلام اسامی نامزدها از سوی شورای محترم نگهبان شاهد هستیم و بسیار مهم است که این مرحله تشویق کننده جامعه باشد یا خدای ناکرده کند کننده حرکت باشد.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امیدوارم قدم دوم انتخابات هم در چارچوب قانون اساسی و منافع نظام برداشته شود و شاهد یک ترکیب بسیار خوب و مناسب از نامزدها باشیم و همه مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کند، از دوران تبلیغات و مرحله مهم حضور مردم در صحنه به عنوان مراحل سوم و چهارم انتخابات نام برد.
 
دکتر روحانی درخصوص مرحله سوم انتخابات و فعالیت های تبلیغاتی با تاکید بر اینکه نباید غش در معامله انجام دهیم، گفت: وقتی می خواهیم کالایی اعم از برنامه ، نقد گذشته یا وصف شرایط حال به مردم ارائه دهیم، باید منطبق بر واقعیت باشد و خدای ناکرده با دروغ ، تهمت و اقدامات غیر اخلاقی توام نباشد که برای مردم قابل قبول نخواهد بود.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: برای کسی که آمده بار سنگینی را بر دوش بگیرد پسندیده نیست که از راه  ناصواب بخواهد به یک هدف مهم برسد.
 
دکتر روحانی با بیان اینکه این دولت در شرایط پیچیده و مشکلی مسئولیت را بر دوش داشته است که حداقل در 100سال گذشته مشابه آن را نمی بینیم، خاطرنشان کرد: این دولت با کمترین درآمد نفتی کشور را اداره کرده است درحالی که کسی فکر نمی کرد بودجه بدون نفت در کشور محقق شود و اگر شرایط کشور را نگوئیم تاریخ را تحریف کرده ایم.
 
رئیس جمهور افزود: مهم این است که دولت در طول 3.5 سال گذشته با کمترین حضور قیمت نفت در بودجه و با کمترین استفاده از نفت، کشور را اداره کرد، اینکه بودجه کشور بدون نفت اداره شد، جزء تصوراتی است که هیچ کس فکر نمی‌کرد محقق شود و آرزوی بلندمدت بود، اما این دولت بودجه را بدون نفت اداره کرد.
 
دکتر روحانی با طرح این سوال که دولت چگونه در 3.5 سال گذشته بدون اتکاء به نفت و درحالی که همه منابع را قطع و تحریم کرده بودند، کشور را اداره کرد، اظهار داشت: دولت برای این منظور درآمدهای جدیدی برای کشور بوجود آورد و صادرات غیرنفتی را جایگزین نفت کرد که این کار آسانی نبود.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه عمده‌ترین صادرات غیرنفتی که در سال‌های اخیر ما را یاری کرد، فرآورده‌های نفتی، پتروشیمی و فولاد بود، تصریح کرد: تحریم‌کنندگان تصور نمی‌کردند که بتوانیم در این حوزه‌ها صادرکننده باشیم، اما برغم خواست آنها امروز در بنزین، گاز و برق صادرکننده‌ هستیم و تحول بزرگی در این عرصه‌ها در کشور بوجود آمده است.
 
دکتر روحانی افزود: صادرات شمش فولاد در سال 92 حدود 200 الی 300 هزار تن بود که امروز 6.5 میلیون تن شده است، اما کسی نمی‌گوید که این تحول چگونه بوجود آمده است و چطور از خام‌فروشی به صادرکننده فولاد تبدیل شده ایم و مردم زیاد در جریان این موضوعات قرار ندارند.
 
رئیس جمهور گفت: اینکه این دولت تصمیم می‌گیرد تا تولید پتروشیمی را از 56 میلیون تن در سال به 100 میلیون تن در سال 1400 افزایش دهد از جمله تحولات بزرگی است که در شرایط سخت تحریم ایجاد شده است.
 
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که آمریکا در مقابل مردم ایران شکست خورده و بهم ریخت، برای این بود که در دوران تحریم، تولید در کشور به حرکت پرشتاب خود ادامه داد و در سال 99 شاهد جهش تولید در کشور بودیم و این موضوع در حد یک شعار باقی نماند و در این راستا پنج‌شنبه‌های افتتاح در سال 1399 و ادامه آن در سال جاری، ضربه سنگینی بر کمر آمریکا بود.
 
رئیس جمهور گفت: عظیم‌ترین اتوبانی که شمال و قلب کشور را از آبیک به چرمشهر در جنوب کشور متصل می‌کند، جاده پیچیده شمال که در این دولت بیش از 80 درصد آن اجرایی گردید و افزایش خطوط راه‌آهن از 150 کیلومتر به 900 کیلومتر، از جمله اقداماتی است که در شرایط سخت و دشوار تحریم و کرونا عملیاتی شد، البته مردم به واسطه جنگ اقتصادی، صدمه دیدند و با سختی زندگی کردند.
 
دکتر روحانی گفت: امروز که می‌خواهیم تحریم را برداریم یک عده مرثیه‌سرایی می‌کنند. پذیرفتنی نیست که کسی بگوید به فکر مردم است و وقتی می‌خواهیم تحریم برداشته شود، گریه و زاری کند. مرثیه‌خوانی برای زندگی مردم و روضه‌خوانی برای برداشته شدن تحریم‌ها قابل جمع نیستند، چرا از وین ناراحت هستید؟.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: این دولت چه شما بخواهید و چه نخواهید هیچ مذاکره‌ای انجام نداد، مگر اینکه در آن پیروز و موفق شد. درحالی که بعضی‌ها به مذاکره‌ای نرفتند مگر اینکه قطعنامه‌ای علیه کشور گرفتند. به ملت ایران قول می‌دهم که پایان مذاکرات وین هم پیروزی ملت ایران است و تاکنون نیز قدم‌های بزرگی در آن برداشته شده است.
 
دکتر روحانی گفت: اگر معیار، زندگی و معیشت مردم است و چنانچه می‌خواهیم مردم راحت‌تر به ارزاق عمومی دسترسی پیدا کنند، باید ممنوعیت 2 هزار قلم کالا برداشته شود و برای واردات و صادرات مشکلی پیش پای مردم وجود نداشته باشد، اما وقتی می‌خواهیم در صادرات و واردات مشکلی را برداریم و تحریم را حذف کنیم، یک عده ناراحت شده و عزاداری می‌کنند.
 
رئیس جمهور گفت: اگر کسی منافع ملی را کنار گذاشته و به دنبال منافع حزبی و جناحی و قبیله‌ای برود، بی‌تردید خیانت کرده است و برای دولت زندگی مردم و منافع ملی اصل اساسی است.
 
دکتر روحانی با بیان اینکه هدف دولت این بوده که دشمن را وادار کند به پذیرش اشتباه خود کند، گفت: امروز ما این کار را کرده ایم و دولت جدید آمریکا بارها اعلام کرده که فشار حداکثری علیه ملت و دولت ایران اشتباه بوده است و شکست را قبول کرده و اصرار داشت که پای میز مذاکره بیاید. بنابراین مسیر ما درست بوده است.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه موفقیت‌های دولت بخاطر صبر و مقاومت ملت ایران بدست آمده است، گفت: دولت بدون مردم چیزی نیست و آنهایی که به دولت توهین می‌کنند، نمی‌دانند که در واقع به ملت توهین می‌کنند. ما جزء رأی و اعتماد مردم هیچ چیزی نداریم.
 
دکتر روحانی افزود: ممکن است کسی بگوید موفقیت‌هایی که شما دارید، رهبری هدایت کرده و به شما کمک کرده است، البته که این چنین است همیشه رهبری حمایت کرده، همیشه رهبری کمک کرده، مگر می‌شود بدون کمک، مگر می‌شود بدون هدایت و ارشاد رهبری؟ در همه مراحل اینطور بوده است.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: در برجام هم اگر موفق شدیم اینطور بوده، قدم به قدم و هر مقطعی که رسیدیم خدمت آقا رفتیم، روسای سه قوه هم بودند، نشستیم و بحث کردیم و گفتیم اینجا رسیدیم، ایشان نصیحت و ارشاد کردند و فرمودند بر مبنای آن گاهی کتبی و گاهی شفاهی، تمام دستورات کتبی ایشان راجع به برجام مرحله به مرحله هست، الان هم دستورات ایشان راجع به وین است. ایشان چند هفته پیش دستوری راجع به وین دادند که آن دستور را ابلاغ کردم. بله هدایت ایشان هست، ارشاد ایشان هست. ما یک رهبر داریم، یک کشور داریم همه با هم هستیم، بدون وحدت و اتحاد پیش نمی‌رویم.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کارشناس سیاسی اصولگرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
0
0
اصولگرایان رئیسی جلیلی محسن رضایی ضرغامی لاریجانی تایید خواهند شد.حسین دهقان و علیرضا افشار هم احتمالش است.
اعتدال گرایان جهانگیری شریعتمداری تایید خواهند شد.مهرعلیزاده و محسن هاشمی هم احتمالش است.
اصلاح طلبان فقط دکتر پزشکیان تایید خواهد شد.
بقیه عدم احراز میشوند.بخصوص بیشتر وزرا احمدی نژاد و روحانی یا افرادی مثل سعید محمد رجل سیاسی نیستن.
رجل سیاسی به معنی سابقه فعالیت سیاسی و قدرت تحلیل سیاسی در 20 سال گذشته است.
برای همین در دوره قبل هاشمی طبا تایید شد اما بسیاری از چهره های مطرح اصلاح طلب و اصولگرا تایید نشدند.
بعضی ها فکر میکنند چون وزیر و استاندار و سردار سپاه بودند باید تایید شوند.نه عزیزم.رجل سیاسی و مذهبی باید باشد.مدیر و مدبر کافی نیست.روحانی مدیر و مدبر بود.چه شد؟
تقوا و سلامت نفس و اهل رانت و فساد نبودن هم لازم است.اطرافیان افراد هم در نظر میگیرن.
البته نظر خودم این است که فقط رئیسی و دکتر پزشکیان داخل همه اینها سالم تر هستن و باید تایید شوند.بقیه رد شوند بهتر است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری