کد خبر: ۲۵۳۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی بیانیه مجمع نمایندگان استان خوزستان در تقدیر از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد واگذاری شرکت هفت تپه را قرائت کرد.
به گزارش اعتدال، متن کامل این بیانیه که خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی نوشته شده است، در جلسه علنی امروز مجلس توسط سید محسن دهنوی به شرح زیر قرائت شد:


«آقای دکتر قالیباف
رییس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیات

احتراماً همان‌گونه که مستحضرید دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و نماینده انحصاری منتخبین ملت در نظارت بر حسن اجرای قانون، وظیفه پاسداری از حفظ بیت‌المال را بر عهده دارد. بر همین اساس و با پیگیری‌های مسئولان و همکاران خدوم و حافظان بیت‌المال در این سنگر مقدس و با همراهی دستگاه قضا، قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه فسخ و این شرکت به بیت‌المال بازگشت.

قابل ذکر است پس از احراز تخلفات عدیده در نحوه واگذاری و فقدان اعتبار قیمت پایه و عدم بررسی اهلیت متقاضی و عدم نظارت اثربخش سازمان خصوصی‌سازی، عدم پیگیری اقدام متناسب با ایفای تعهدات خریدار، عدم تحقق اهداف واگذاری مطابق با سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دیوان محاسبات به این ماجرا ورود کرده و طی ۸ ماه با همراهی قوه قضائیه این واگذاری غیرقانونی حذف شد.

فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و بازگشت آن به بیت‌المال نشان داد مجلس یازدهم بازوی نظارتی مهم آن نسبت به احقاق حقوق مردم حساسیت ویژه داشته و در جهت حفظ و پاسداشت بیت‌المال گام برخواهد داشت،بنا به مراتب فوق بدین وسیله تقدیر و تشکر خود را از آقای بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات و همکاران صدیق و پرتلاش ایشان اعلام می‌داریم.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری