کد خبر: ۲۵۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به جانبداری از این رژیم پرداخته و مدعی حمایت از تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در غزه شد.
 به گزارش المیادین، کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی یک مکالمه تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر بر حمایت قاطع خود از "حق اسرائیل در دفاع از خود" مقابل حملات موشکی مقاومت فلسطین تاکید کرد.

 در بیانیه کاخ سفید آمده که "بایدن از تلاش‌ها برای آرام کردن اوضاع در قدس استقبال و اسرائیل را به تلاش برای اطمینان از حمایت از غیرنظامیان بی گناه تشویق کرد."

طبق گزارش کاخ سفید دو طرف همچنین "دستاوردهای عملیات نظامی اسرائیل در غزه" را بررسی کردند.

کاخ سفید اعلام کرد بایدن ضمن "حمایت از آتش بس در غزه" ، نتانیاهو را در جریان اقدام مشترک ایالات متحده با مصر در خصوص آتش بس قرار داد.

این نخستین تماس دو طرف پس از آغاز ناآرامی‌ها در اراضی فلسطینی نیست. شنبه گذشته نیز  بایدن و نتانیاهو تماس تلفنی برقرار و درباره تحولات در اراضی فلسطینی گفتگو کردند.

کاخ سفید اعلام کرد که بایدن و نتانیاهو توافق کردند تماس‌های میان دو طرف و تیم هایشان ادامه یابد.

در همین راستا هیات پخش رژیم صهیونیستی "کان" گزارش داد که نتانیاهو به بایدن اطلاع داده برای ادامه حملات به غزه مصمم است. 

وب سایت آمریکایی "اکسیوس" نیز گزارش داد که دولت بایدن مهلت نهایی را برای نتانیاهو جهت آتش بس در غزه مشخص نکرده است.

این سایت به نقل از یک مقام اسرائیلی گزارش داد که پیام کلی واشنگتن در تماس بایدن و نتانیاهو این بود که از اسرائیل حمایت می‌کند اما می‌خواهد عملیات غزه خاتمه یابد.

این مقام مسئول افزود که دولت بایدن صریحاً اعلام کرد که تمام توانش را برای مهار فشارهای بین المللی بر اسرائیل در مورد عملیات غزه به کار بسته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری