کد خبر: ۲۵۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
یک عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین خاطرنشان کرد: اسرائیل در شرایط خیلی بدی است و نتانیاهو تصور نمی کرد فلسطینی ها چنین قدرت واکنشی داشته و بتوانند به این شکل پاسخ دهند.
عماد آبشناس در گفت وگو با ایسنا یکی از دلایل درگیری های اخیر میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان را مسائل داخلی اسرائیل عنوان کرد و گفت: طی دو سال اخیر رژیم صهیونیستی موفق به تشکیل دولت نشده و دست تندروها را برای اینکه حمایت کنند باز گذاشته است. از طرف دیگر رئیس جمهور این رژیم قصد داشت فرد دیگری را برای نخست وزیری مامور تشکیل دولت کند که میسر نشد که در شرایط جنگی آن فرد توانایی حل بحران را ندارد.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر نتانیاهو می خواست بحران دیگری ایجاد کند برای اینکه شخص دیگری نتواند دولت تشکیل دهد و همه این عوامل دست به دست هم دادند تا شاهد این درگیری های اخیر باشیم. گرچه سال هاست مردم فلسطین مخصوصا در غزه تحت محاصره هستند و شدیدترین نوع محاصره برای آنان اعمال شده است اما علی رغم اینکه تصور می رفت با گفت‌وگو و مذاکره این مسائل حل شود ولی از زمان روی کار آمدن ترامپ و با طرح هایی که به راه انداختند دیگر هیچ امیدی نبود.

این کارشناس مسائل فلسطین همچنین بیان کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب منطقه شیخ جراح موجب شد تا شراره آتش به پا شود و واکنش فلسطینی ها را به دنبال داشت به ویژه اینکه در ماه رمضان بود و تندروهای اسرائیل وارد مسجد الاقصی شدند و همه این مسائل باعث شد تا کار به اینجا کشیده شود.

این عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین در ادامه اظهار کرد: امروز رژیم صهیونیستی در شرایط خیلی بدی است و نتانیاهو تصور نمی کرد که فلسطینی ها چنین قدرت واکنشی داشته باشند و بتوانند به این شکل به آنها پاسخ دهند.

آبشناس درباره درخواست از آمریکا برای میانجیگری در درگیری های اخیر میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها گفت: آمریکا برای فلسطینی ها میانجی به حساب نمی آید و اعتبارش از بین رفته ممکن است از کانال متحدین خود اعم از ترکیه، قطر و یا مصر ورود کرده و سعی کند آتش بس ایجاد شود تا رژیم صهیونیستی از این مرحله نجات یابد.

وی همچنین اظهار کرد: فلسطینی ها در نوار غزه در شدیدترین محاصره زندگی کردند در حالیکه اسرائیلی ها در رفاه بودند و اکنون موشک هایی که از سوی گروه های مقاومت به سمت مواضع رژیم صهیونیستی شلیک می شود شاید هزینه چندانی برای فلسطینی ها نداشته باشد اما برای اینکه اسرائیل به آنها پاسخ داده و از سامانه های دفاعی خود استفاده کند چند هزار دلار هزینه می کند و این مسئله از نظر اقتصادی برای رژیم صهیونیستی فشار زیادی وارد می کند.

این کارشناس مسائل فلسطین در پایان اظهار کرد: اگر این جریان ادامه یابد و حملات گروه های فلسطینی تشدید شود قطعا کمر اقتصادی رژیم صهیونیستی می شکند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری