کد خبر: ۲۵۳۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
فریدون عباسی:
فریدون عباسی گفت: من نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم من همراه سایر داوطلبان هستیم که تایید شورای نگهبان را اخذ کرده باشند.
به گزارش اعتدال،فریدون عباسی پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: دولتی که مبلغ آن هستم نخبگانی نام دارد و شعار ما بازگشت به مردم با صداقت است. کشور ما در دهه اخیر در شرایطی است که مناسبات جدید جهانی با توجه به گسترش فضای مجازی در حال شگل گیری است و مرزهای جغرافیایی دچار تغییر شده است بنابراین لزوم ایجاد محاسبات  و قطب بندی جدید شکل گرفته است و مقررات هم در آینده تغییر خواهد کرد. 

وی ادامه داد: در این زمان ما به یک قدرت منطقه ای و نوظهور تبدیل شده ایم که بنیان های ایدئولوژیکی و دفاعی داریم اما از نظر اقتصادی و مسایل فرهنگی  واز نظر داشتن قوانین مدونی در حوزه قضایی و قانونگذاری در حدی نیستیم که بتوانیم تمدن سازی نوین اسلامی را رقم بزنیم. 

وی گفت: در شرایط جدید باید دولت جدید حتما با تکیه بر توان داخلی، نگاه به ظرفیت های داخلی و دیپلماسی فعال و گفت و گو در جهت حل مشکلات در حوزه سیاسی و پیگیری نظریه مقاومت و توام با نظریه میدان پیش برویم. برای این که بتوانیم در مناسبات جهانی دخالت کنیم و تاثیرگذار باشیم نیاز است که از انسجام داخلی برخوردار باشیم. دولت نقش مهمی در برقراری انسجام داخلی دارد و ارتباط تنگاتنگی را با مجلس خواهیم داشت. دولت آینده با مشورت مجلس از حضور نخبگان استفاده خواهد کرد از بخش خصوصی به طور جدی استفاده خواهد کرد.  مجلس و دولت باید از بخش خصوصی، اصناف، سمن ها و نهادهای مردم نهاد برای عبور از این برهه استفاده کنند.

عباسی گفت: ما نیاز به بازطراحی سیستم و سازوکار دولت داریم باید آزادی را از انحصار خارج کنیم. ما باید همدل و همراه باشیم و در چارچوب قانون اساسی  تلاش کنیم همه علایق و سلایق سیاسی در چارچوب نظام برای حل مشکلات کشور بیشتر از گذشته وارد عرصه شوند به مردم ایران اطمینان کنیم مردم شایسته عزت بیشتری هستند.

وی گفت: من نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم من همراه سایر داوطلبان هستیم که تایید شورای نگهبان را اخذ کرده باشند. اگر شورای نگهبان تایید کند با توجه به سوابق مدیریتی و اجرایی و علمی این جانب و جزء افرادی باشم که در جلساتی به مردم معرفی شوم فرصت دارم که حرف های خود را بزنم. و نفع و ضرر اینجا معنی ندارد. که به نفع یا ضرر کسی کنار بروم.

وی درباره احراز صلاحیت خود گفت: صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشود. این به تشخیص شورا  براساس قانون است. من از همه کاندیداها دفاع می کنم و نظرات شان را به گوش مردم می رسانم.

 باید اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار دهیم
همچنین سردار علیرضا افشار، در حاشیه نام نویسی در انتخابات 1400، مسئولیت های خود را عضویت در شورای مرکزی جهاد سازندگی نیروی مقاومت بسیج،  ستاد مرکزی سپاه دوران جنگ و وزرات کشور عنوان کرد و گفت:  برای ثبت نام انتخابات و به صورت مستقل آمدم.

وی که با شعار با مردم برای مردم به ستاد انتخابات مراجعه کرد، افزود: در حوزه اقتصادی طرحی برای اشتغال داریم. چون هرچه جلوتر برویم با کوچک سازی دولت، اتوماسیون شدن صنعتی و فضای مجازی افراد بیکار به جامعه اضافه می شوند بنابراین برنامه هایی برای اشتغال خرد داریم.

افشار در پاسخ به این پرسش که اگر آقای رییسی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شود برنامه شما برای ماندن یا کنار رفتن چیست، گفت:  ان شاء الله در خدمت و کنار ایشان هستم.

 وی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران حضور یافت و اظهار کرد: باید همت بر این باشد که دولتی مقتدر، توانمند و انقلابی را روی کار بیاوریم و کسانی که می‌توانند وظیفه دارند و باید بیایند.

معاون پیشین وزیر کشور درخصوص سوابق خود گفت: من در دوره‌های گذشته در جهاد سازندگی بودم و در دفاع مقدس در پشتیبانی‌های جنگ مسئولیت داشتم و مدتی هم مسئولیت بسیح را داشتم.

پیشگویی کاندیدای ریاست جمهوری:‌ رد صلاحیت نمی شوم /وعده انتخاباتی کاندیدای نظامی:‌باید اینترنت رایگان بدهیم

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: برای تعاونی‌ها و مشاغل خرد و خانگی برنامه‌های بسیاری داریم بهترین راه اشتغال جذب آنها در مشاغل خرد و خانگی است.

افشار یادآورشد: بخشی از آسیب‌های اجتماعی به اقتصاد مربوط است ولی بیشتر آنها فرهنگی است.

وی همچنین گفت: باید تلاش کنیم اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد تا بتوانند بهتر به مشاغل خود رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه با برنامه ملی و تحول آفرین آمده‌ام، گفت: معنای برنامه این نیست که برنامه‌های دولت قبل را کنار بگذاریم زیرا خسارت‌بر است ما باید در برنامه‌های دولت‌های قبلی و دولت فعلی اصلاحات انجام داده و برنامه‌ها را ادامه دهیم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات سرنوشت ساز است و دولت مسئولیت بسیار سنگینی دارد و بخش عمده مسائل اجرایی در دولت متمرکز شده است. باید همت کنیم دولت توانمند، جهادی و انقلابی را سرکار بیاوریم.

افشار در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: آمریکا در تمام مجامع بین المللی نفوذ دارد و ما در مجامع بین المللی این نفوذ را نداریم اما در دیپلماسی عمومی نفوذ داریم. همه در دنیا منتظر هستند تا ببینند ایران چه نظری در مورد مسائل دارد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز دیپلماسی عمومی در وزارت خارجه منحصر به سخنگو است در حالی که ما باید رویکرد مردمی داشته باشیم.

وی درباره چرایی ثبت نام خود در انتخابات گفت: احساس تکلیف و مسئولیت اجتماعی هر دو ایجاد وظیفه می‌کند و مقام معظم رهبری هم فرمودند هر کس قدرت زیر بار رفتن بار سنگین ریاست جمهوری را دارد، بیاید و این یک وظیفه ملی شرعی و انقلابی است.

 افشار با انتقاد از روند ثبت نام داوطلبان اظهار کرد: مشکل وزارت کشور این است که ثبت نام را دو مرحله ای نمی‌کند اگر قبلا از طریق فضای مجازی مدارک را تحویل می گرفتند الان ۹۹ درصد این افراد پشت در نمی‌ماندند و این موضوعی است که برای رسانه‌های خارجی هم می تواند سوژه باشد. وقتی سواد و سابقه ای نیست چرا برای ثبت نام می‌آیند. افراد باید قبلا مدارک شان را در فضای مجازی بفرستند و بعد ثبت‌نام حضوری داشته باشند.

معاون سیاسی پیشین وزارت کشور با اشاره به اینکه زمانی که رییس ستاد انتخابات بودم طرحی به همین منظور تهیه کرده و برای لایحه دولت فرستادم، گفت: متاسفانه به این طرح کم توجهی شد درحالی که حتی درباره هزینه‌های سنگین انتخاباتی هم طرح دادم تا کسانی که پول ندارند برای تبلیغات و هزینه آن وامدار کسی نشوند.

افشار درباره هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی خود گفت: منتظر تعیین تکلیف شورای نگهبان هستم و سعی کردم تا زمان دریافت تاییدیه شورای نگهبان تبلیغات نداشته باشم و پس از تایید صلاحیت برای تبلیغات هزینه بیشتری می‌کنم.

 وی در عین حال گفت: برای هزینه کمتر تبلیغات می‌توانیم از فضای مجازی استفاده کنیم چون این فضا کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد.

 داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر رویکرد مردمی خود تصریح کرد: ۴۷ برنامه ملی تحول آفرین در همه عرصه های اجتماعی، ‌سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با رویکرد مردمی دارم. اگر مردم را در قالب تشکل‌ها و سمن ها به کار بگیریم، بخش عمده‌ای از کار دولت به این مردم واگذار می شود مانند. برنامه ام همین است و با این رویکرد می‌خواهم کار کنم و برای همین شعار من با مردم برای مردم است.

 وی با تاکید براینکه برجام و مذاکرات خارجی را باید در حاشیه قرار داد، گفت: نظرم این است مذاکرات را در حاشیه قرار دهیم نه متن و نه اینکه همه امور کشور را به برجام گره بزنیم. اصل برنامه‌ها را در توانمندی داخلی داریم.  من به دیپلماسی عمومی بیشتر اعتقاد دارم. دیپلماسی عمومی و مطالبات مردمی هم در برجام موثر است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری