کد خبر: ۲۵۳۱۴۲
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
در صورت رد صلاحیت، از هم اکنون اعلام می دارم که انتخابات را تایید نمی کنم و در آن شرکت نخواهم کرد و از هیچ کس، حتی افرادی که سابقه دوستی یا همکاری نزدیک با بنده داشته اند، حمایت نخواهم کرد.
محمود احمدی نژاد با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، رسما برای چهارمین بار کاندیدای ریاست جمهوری شد. بر خلاف دوره های قبل این بار احمدی نژاد شروع به خط و نشان کشیدن کرد و از همین روز نخست شروع رقابت های غیر رسمی نشان داد که داستان این دفعه وی با داستان  انتخابات قبلی متفاوت است.

خط و نشان تند و تیز احمدی نژاد برای شورای نگهبان

بنابر گزارش اعتدال، خلاصه سخنان رئیس جمهور سابق ایران، در هنگام ثبت به شرح زیر است: 

- خداوند بزرگ را سپاسگزارم که یک بار دیگر با ملت بزرگ ایران سخن می گویم.

- پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک عرض می کنم و بهترین ها را برای همگان آرزومندم.

- کمتر کسی است که بر حساسیت شرایط کنونی و سرنوشت ساز بودن حوادث آینده اذعان نداشته باشد.

- شرایط کشور از نظر اقتصادی ، سیاسی، داخلی و خارجی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار دشوار است.

- دروغ، فساد سازمان یافته، ریا و دورویی، رانت و تبعیض، اشرافیت مذهبی، اشرافیت سیاسی و اشرافیت اقتصادی، مردم را از اصلاح امور در چارچوب ساز و کارهای موجود ناامید کرده است.

- حقیقتا هم به روالی که اکنون کشور اداره می شود، امکان اصلاح وجود ندارد.

- همه باید خود را برای یک اصلاح اساسی و خانه تکانی بزرگ و گسترده آماده کنیم.

- روند امور باید بر اساس خواست مردم و اراده آنها اصلاح شود.

- اشکال اصلی کشور، نوع نگاه مدیریت کلان به مسائل کشور است.

- دوری از اهداف و مبانی انقلاب، دور زدن مردم، جدا کردن منافع شخصی و گروهی مسئولان از منافع مردم ، تنها بخشی از این اشکالات است.

- جدا شدن حکومت از مردم و دور کردن آنان از جایگاه تصمیم گیری، کار را به جایی رسانده است که به کلی از انتظارات مردم از انقلاب و اهداف تاسیس جمهوری اسلامی دور شده ایم.

- زمانی افتخار نظام به برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در صحنه بود و روی آن مانور داده می شد و به عنوان نقطه قوت و برتری نظام و انقلاب در برابر نظامات شرقی و غربی روی آن تبلیغات وسیع صورت می گرفت اما اکنون کار به جایی رسیده است که از اطلاع رسانی در باره آمار و مشارکت مردم در انتخابات طفره می روند چرا که مایه شرمندگی است.

- بدتر آنکه بعضی ها اساسا امید و آرزویشان این است که مردم در انتخابات، مشارکت جدی نداشته باشند تا افراد موردنظر آنان رای بیاورند.

- این از آن جهت است که مردم هیچ وقت آنها را قبول نداشته اند و آنان از نظر محبوبیت، نه تنها در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارند بلکه با مخالفت شدید مردم مواجهند.

- نمونه اش دومرحله انتخابات اخیر مجلس است که باید آن را نمره مردودی و پاسخ منفی مردم در برابر تقاضای مشارکت دولت و حکومت دانست.

- اما حتی یک نفر هم در این مملکت حاضر نشد اعلام کند که معنای این موضع گیری مردم را درک کرده و از مردم عذرخواهی کند و قول اصلاح بدهد.

- به جای آن با قبول نتیجه انتخابات و خوشحال از سر کار آمدن افراد مورد نظر، به مردم بی اعتنایی و بی محلی شد.

- انتخابات پرشور به یک لفظ توخالی تبدیل شده و کسی برای تحقق آن، که لازمه تداوم انقلاب و نظام است، دل نمی سوزاند.

- اسم این را هم انقلابی گری گذاشته اند.

- یعنی انقلابی ها فقط وقتی می توانند در صحنه باشند که مردم صحنه را ترک کرده باشند.

- این یک انحراف بزرگ و اساسی از انقلاب است.

- معلوم است که این وضعیت، ربطی به خدا، پیامبر و امام زمان(ع) ندارد.

- مردم انقلاب نکردند که حکومت و قدرت و امتیازات را از یک عده بگیرند و به یک عده دیگر تحویل دهند و پی کارشان بروند.

- الان هم علیرغم برخی حرفهای شعاری و تکراری، فهم عموم مردم این است که آقایان از عدم مشارکت مردم نه تنها ناراحت نیستند بلکه خیلی هم خوشحالند.

- چرا که در عدم مشارکت مردم، فرصتی پیدا می شود که با مهندسی و طراحی از پیش تعیین شده، بالاخره بتوانند فرد خاص مورد نظر خود را که به هیچ شکلی نمی تواند آراء مردم را کسب کند، به مردم تحمیل نمایند.

- اسم این را هم گذاشته اند دولت انقلابی، مثل این مجلس به شدت حداقلی، حتی از شوراهای شهر و روستا هم نگذشتند و بسیاری از نیروهای صالح را رد صلاحیت کردند.

- اکنون امیدوارند که کرونا بهانه ای شود برای اینکه عدم مشارکت مردم با آن ماست مالی و رفو گردد.

- معلوم است که این امر به هیچ وجه رفو بردار نیست و بر پیشانی نظامی که مردم برای آن چند صد هزار شهید و مجروح داده اند، حک می شود.

- به لحاظ بین المللی هم متاسفانه در شرایط سیاسی نامطلوبی قرار داریم و یک گروه در کشور به دنبال این هستند که با مذاکره و دادن امتیاز و حاکم کردن اراده دشمن بر کشور، برای خود موقعیتی دست و پا کنند.

- گروه دیگر هم به اسم یکصدا کردن مسئولان کشور ، گمان می برند که می شود اینگونه در برابر دشمن ایستادگی کرد.

- باید گفت که هر دو گروه در مسیر انحراف از انقلاب و ملت حرکت می کنند.

- قدرت یک نظام سیاسی به مسئولانش نیست، بلکه قدرت ملی واقعی، مردم هستند.

- با دور کردن مردم از صحنه تصمیم گیری، کشور ضعیف تر شده و بعد با چند تهدید و تشر و سیلی ، آقایانی که فقط به فکر قدرت و منافع خود هستند، به طور جدی تر تسلیم شده و امتیازات بیشتر و اساسی تری خواهند داد.

- این مساله مثل روز برایم روشن است.

- نصیحت من این است که باید به مردم برگردیم و دل آنها را به دست آوریم.

- برای این کار ابتدا باید مردم به حساب آورده شوند و رای و نظرشان معیار دانسته شود.

- انتخاب، حق مردم است و مسئولان نباید در باره انتخاب آنها قضاوت کنند.

- مسئولان تماما به اعتبار مردم بر مسند نشسته اند و اگر برخلاف رای و نظر مردم عمل کنند و یا چنین اعمالی را تایید کنند، نقض حقوق انجام داده اند و از اعتبار ساقط می شوند.

- شرایط آینده کشور با غیبت مردم از صحنه، بسیار سخت تر می شود.

- اینجانب در دفاع از حق مردم برای تعیین سرنوشت، چند بار طی روزهای گذشته گفته ام که هم به دلیل عدم رضایت فراگیر مردم و عدم آمادگی جمعیت زیادی از کشور برای شرکت در انتخابات و هم به دلیل شرایط کرونایی که دولت اعلام و حکومت نیز آن را تایید کرده، بهتر است که انتخابات به تعویق بیفتد.

- عرض کرده ام که آمار پایین مشارکت در انتخابات به گونه ای نخواهد بود که بتوان با کرونا آن را توجیه کرد.

- مردم البته در مراجعه و تماس های بسیار زیاد با من، نگران استفاده از روش های الکترونیکی و پستی هم هستند.

- وظیفه دارم از الان هشدار دهم که به کارگیری این روش ها- "الکترونیکی و پستی" ، مورد قبول مردم قرار نمی گیرد و به طور جدی بر شائبه های موجود خواهد افزود.

- من به عنوان کسی که تا حدودی نبض جامعه را به عنوان یک خادم کوچک و مرتبط با افراد و اقشار کثیر می فهمم، وظیفه دارم این موضوعات را به منظور اجتناب از اقدامات مساله ساز، زودتر اعلام نمایم.

- در شرایط کنونی کشور ، پذیرش مسئولیت، امری بسیار خطیر و دشوار است.

- مردم عزیز می دانند که این خادم کوچک، هیچ انگیزه شخصی برای حضور در مناصب حکومتی ندارم.

- حضور امروز من برای ثبت نام، اولا جهت احترام به ملت بزرگ ایران از هر قوم و نژاد، مذهب، دین و زبان است.

- به ویژه میلیونها نفر در سراسر کشور که از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کرده و بلکه به بنده امر کردند که امروز برای ثبت نام در انتخابات اینجا باشم، مسئولیت سنگینی را بردوشم قرار داد.

- مردم از سراسر کشور در ملاقات های حضوری، تماس های تلفنی، نامه نگاری، تشکیل کاروان انسانی، ارسال طومارها و پیام ها در مقیاس بسیار بالا، اصرار داشته اند که این فرزندشان در انتخابات شرکت نماید.

- از آنجا که هم شرایط کشور را می دانم و هم انگیزه شخصی ندارم، نیاز به مقاومت سختی بود که پاسخ مثبت ندهم و نیز شرمنده می شدم که امیدهای مردم را نادیده بگیرم.

- مردم در بسیاری از ملاقات ها، این انتخابات را به عنوان یک امر سرنوشت ساز، برای کشور و انقلاب می دانند که اگر امیدی به تغییر باشد در انتخابات شرکت نمایند وگرنه، نه.

- عدم رضایت شدید مردم از اوضاع به عنوان بدترین دوران پس از انقلاب، به گونه ای است که شرایط امروز را حداقل از نظر روانی، از شرایط سالهای جنگ بدتر می دانند.

- مردم حتی مرا تهدید کرده اند که اگر در انتخابات ورود نکنم در پیشگاه خدا، آنها و تاریخ، مسئول شناخته خواهم شد.

- ثانیا علیرغم علم به اوضاع نابسامان همه جانبه کشور و درک شدت سختی در مسیر تغییر شرایط و اصلاح اساسی و ایجاد بهبود در زندگی و معیشت مردم، معتقدم کشورم ایران سرافراز و سربلند، دارای ظرفیت های استثنایی است.

- معتقدم که به پشتوانه مردم فهیم، باهوش، نجیب و قدر شناس که قطعا پشتوانه خدا و امام زمان (ع) را هم با خود دارد، در سایه برنامه ریزی درست و مدیریت انقلابی، مردمی، عاقلانه و دانش محور و با کار و تلاش خستگی ناپذیر همه افراد کاردان و صالحی که مسئولیت خواهند پذیرفت، به سرعت می توان، امید و نشاط را به جامعه برگرداند.

- با انجام یک مجموعه برنامه اصلاحی اساسی، می توان آهنگ سریعی از پیشرفت، تعالی و رفاه مردم را به نمایش گذاشت.

- اینجانب فرزند ملت ایرانم و با نظر و حمایت مردم، دولتی ایرانی تشکیل خواهم داد و با اتکاء به ملت و لطف خداوند و عنایت امام عصر(ع) در خدمت ملت و کشور خواهم بود.

- مجددا اعلام و تاکید می نمایم که شرایط داخلی و خارجی بسیار حساس است و فشار اقتصادی و روانی سنگینی بر مردم وارد می شود.

- احتمال وقوع شرایط پیش بینی نشده و غیرقابل جبران درصورت عدم استفاده درست از فرصت انتخابات که شاید آخرین فرصت باشد وجود دارد.

- اما در باره خود انتخابات باید به عرض ملت برسانم که:

- تعیین سرنوشت، حق مسلم و قطعی مردم است و احدی حق ندارد این حق را مخدوش یا تضعیف نماید.

- اینکه عده ای به دنبال مهندسی انتخابات باشند، به برخی بگویند نیایید و برخی را به دلایل واهی از حضور در عرصه باز بدارند، برخلاف مسیر مصالح کشور و مردم و تعهد انقلابی است.

- اینکه صدا و سیما از یک ماه قبل بداند تعداد کاندیداهای نهایی چند نفرند و فقط برای آنها میز مناظره را تدارک کند، برخلاف مسیر ملت و تعهدات داده شده به ملت است.

- به نام نظارت استصوابی و آن هم بعد از 42 سال از انقلاب برای مردم تصمیم می گیرند و هر روز تفسیر جدیدی از این نوع نظارت ارائه می‌دهند و حتی قانونگذاری هم می کنند.

- باید اجازه دهند همه اشخاص مورد نظر مردم در معرض رای مردم قرار گیرند.

- باید حق انتخاب مردم به طور کامل به رسمیت شناخته شود.

- در سال 92 و 96 با ما برخورد حذفی کردند اما من به خاطر انقلاب و نظام و مردم حوصله و گذشت کردم.

- البته انگیزه شخصی نداشتم و هر دو بار شرکت کردم ولی به کسی رای ندادم و رای سفید انداختم.

- من با رد صلاحیت هر نامزدی که مورد نظر مردم باشد و حضورش با صریح قانون، ناسازگار نباشد، مخالفم.

- کسی حق چنین کاری را ندارد و این کار خلاف قانون اساسی است.

- اقدام کنندگان به چنین کاری در برابر قانون و مردم مسئول و در آینده پاسخگو خواهند بود.

- اما به طور مشخص در باره حضور خودم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و لزوم تحول در مدیریت کشور و اصرار جمعیت میلیونی در کشور برای حضور:

- در صورت رد صلاحیت ، از هم اکنون اعلام می دارم که انتخابات را تایید نمی کنم و در آن شرکت نخواهم کرد.

- البته در صورت رد صلاحیت و در نتیجه عدم دخالت در انتخابات، با اجتماع اعتراضی و یا اعمال خشونت موافق نیستم.

- همه باید مراقبت کنند که عناصر فاسد رخنه کرده در نهادهای امنیتی با ایجاد خشونت، مردم را متهم نکنند، راه را بر برخورد با آنان باز ننمایند و زمینه تضییع حقوق مردم را فراهم نکنند.

- در پایان با توجه به تجربیات گذشته و از اینکه احتمال پخش شایعات زیاد خواهد بود، از عموم مردم می خواهم که به شایعات، صداسازی و شاید تصویر سازی هیچ اعتنایی نکنند.

- نظرم به طور قطعی این است که یا به صورت کاندیدا در انتخابات حضور خواهم داشت و یا در صورت رد صلاحیت، ضمن رای ندادن، از هیچ کس، حتی افرادی که سابقه دوستی یا همکاری نزدیک با بنده داشته اند، حمایت نخواهم کرد.

- با احترام مجدد به ملت بزرگ ایران و دعا برای هم میهنان عزیزم در سراسر ایران و جای جای جهان.

- خداوند، امام زمان، مردم عزیز و تاریخ را به شهادت می گیرم که از سر خیرخواهی و دلسوزی به مسئولیت خود برای بیان مصالح کشور، انقلاب و ملت عمل کردم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
6
11
تعداد کلمه مردم را بشمارید دراین متن !!!!!
خدا روح حاج قاسم را شاد گرداند ..... زندگی و جان گرانبهایش فدای مردم شد ولی هیچگاه دچار پوپولیست و عوامفریبی نشد ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
61 بار
یالثارات الحسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
جایگاه احمدی نجات برای مستضعفین بسیار بالاتر از امثال سلیمانی و سایرین است . دکتر مردمی نژاد شهید زنده است ودر مقابل عهد شکنان کوفی خواهد ایستاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
همه اش حرف و چرت و پرت ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
6
7
آقای احمدی نژاد
ایست، خیلی تند رفتی ،ببین چه کار کردی که برخورد حذفی کردند با تو
شدی بازیچه افکار انحرافی و مشایی و ...
و حرف رهبرت را که خیرخواهت بود را نشنیدی
و حالا شده ای اپوزیسیون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
4
6
احمدی نژاد میتوانست فرد تاثیر گذاری باشد. ولی رفتارش این امتیاز را از او سلب کرد. حیف شد. آدم پرتلاش و اهل کار و سازنده ای بود که میشد به او امید بست.
به هر حال برای هشت سال دولت پرتلاش او که کشور را بسیار جلو کشید و تا حدودی اقشار پایین جامعه را مورد توجه قرار داد باید از او سپاسگزار بود.
مردم
|
-
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
0
0
باید دید کلی رو نگاه کنی و عملکرد سالهای قبل
برای ایجاد یک دولت همه اجزا رو باید ببینی. بدون نفرت , عشق و بدون ترس, شجاعت و بدون بد, خوبی معنی نداره.......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
3
5
ما رئیس جمهوری که اسرائیل را به رسمیت شناخته نمیخواهیم ما احمدی نژادی را میخواهیم که 4 سال اول ریاست جمهوریش بود وگرنه الان برای ما فقط یه ماکت بیش نیستی چون احترام به ولایت فقیه را از یاد برده ای......
مردم
|
-
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
0
0
باید دید کلی رو نگاه کنی و عملکرد سالهای قبل
برای ایجاد یک دولت همه اجزا رو باید ببینی. بدون نفرت , عشق و بدون ترس, شجاعت و بدون بد, خوبی معنی نداره.......
حمید
|
-
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
3
برای خودم متاسفم.که ایشان را از نظام وانقلاب میدانستم وبه این فرد متوهم وخود خواه رای ددادم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
بار رای شما که نبود ! با رای نظام آمد !
مردم
|
-
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
0
باید دید کلی رو نگاه کنی و عملکرد سالهای قبل
برای ایجاد یک دولت همه اجزا رو باید ببینی. بدون نفرت , عشق و بدون ترس, شجاعت و بدون بد, خوبی معنی نداره.......
مردم
|
-
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
0
3
واقعا متاسفم
دعا میکنم مردم فریب احمدی نژاد را نخورن چرا این بار ایشان هدفشان خدمت نیست وانتقام گیری از رقیبانشان است
وخودشان را مطیع رهبری نمیدانند
ناشناس
|
-
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
2
1
این آقا هم یادش رفته زمان خودش رو که همه چی رو ریخت بهم ( گرونی خودرو ،طلا ،دلار ،مواد غذایی و...) مگه اون موقع بهتر از لان بهتر بود .درسته حسن روحانی کاری کرده که ملت همه پشیمون شدن .
ولی یادشون نرفته که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
4
محمود توهم زدی ، اگر بخاطر رهبر نبود کسی تو را به کارگری هم نمی پذیرفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
2
0
هر کس برای ریاست جمهوری بیاید با این روند کنونی همین آش همین کاسه است .
سجاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
0
6
بدترین اتفاق زندگی اینه که ادم عبرت خلق بشه واین بدبختی گریبان احمدی نژاد راگرفته... تمام زحماتشا به باد فنا دادای نمک نشناس چقدررهبر ازش دفاع کردند.. فکرمیکنه.. عددیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
5
فکرنکن کسی هستی احمدی نژادما اگر از تو در اون 8سال حمایت کردیم به خاطر رهبری بوداگر بافرض محال تائید هم بشی بهت رای نمی دیم .هرکه با قانون ورهبری درافتند عاقبتی شبیه جانبازان جنگ صفین در انتظارش خواهد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
پس بفرمایید ، بی بصیرت شما بودید ! چون همه تان ، انسانیت و عقلانیت را به باد دادید!!
خدا به داد ما برسه
|
-
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
0
جانم بازهم اختلاسهای میلیاردی حداقل می فهمییم کی این پولها رو می بره ،میخوره و ..... والا
علی
|
-
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
0
آقای احمدی نژاد اولاً شما ظرفیت رئیس جمهور شدن را نداشتی و خیلی زود خودتو باختی ، ثانیاً اون موقع که رئیس میشدی نگفتی نظارت استصوابی ست و هرکه را میخوان میارن حالا که از دور افتادی نظارت استصوابی شده؟ یادبگیر نهادهای قانونی کشور رو به رسمیت بشمار هروقت قانونمند شدی بیا رئیس شو تا مردم مورد نظر شما هم ازت یادبگیرن قانونمندی رو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
0
0
اینها فقط حرفند ! اما ما مردم در کمال حماقت کشور را با رشد اقتصادی مثبت 8 تحویل ایشون دادیم و با رشد منفی 6 ازش تحویل گرفتیم !
اگر دوست دارید هرچه حرف مفته تحویلتان دهم ! بسیار از این مرد کوچک مهارت بیشتری دارم ! اما حرفهای صد من یه غاز ! بدرد خودش و دامادش و پدر دامادش می خورد !؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری