کد خبر: ۲۵۳۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مرجعیت عالی شیعه عراق بار دیگر حمایت خود را از "مقاومت شجاعانه ملت سربلند فلسطین" در برابر زورگویی اشغالگران صهیونیست اعلام کرد.
به گزارش اعتدال به نقل از خبرآنلاین، حضرت آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق که همواره بر حقوق از دست رفته ملت فلسطین تاکید و پشتیبانی داشته است، بار دیگر حمایت خود را از ملت قدس اعلام داشته و ضمن آرزوی موفقیت برای آنها، ملت‌های آزاده را به حمایت و پشتیبانی از ملت فلسطین فراخواند.

در بیانیه دفتر معظم له "پیرامون درگیری‌های مداوم در فلسطین اشغالی" آمده است:

"این مرجع دینی - بار دیگر - حمایت صریح خود را از مردم سربلند فلسطین در مقاومت شجاعانه خود در برابر اشغالگران، که به دنبال اشغال بیشتر سرزمین‌های فلسطینی و آواره کردن آن‌ها از مناطق دیگر قدس الشریف هستند تایید می‌کند و ملت‌های آزاده را برای حمایت و پشتیبانی از آن‌ها در به دست آوردن حقوق سرقت شده خود فرا می‌خواند.
برخورد‌های خشونت آمیز این روز‌ها در حوالی مسجد الاقصی و بقیه سرزمین‌های اشغالی بدون شک میزان مقاومت فلسطینیان در برابر اشغال بی رحمانه و وحشیانه و تجاوزات مداوم و تخلیه نکردن سرزمین‌های غصب شده را نشان می‌دهد. "

حضرت آیت الله سیستانی اسفندماه سال گذشته در دیدار با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، ضمن یادآوری مساله فلسطین، آنرا بارزترین نمونه ظلم و ستم علیه یک ملت خاطرنشان کردند.

ایشان از بی عدالتی، ستم، فقر، آزار و اذیت‌های مذهبی که اکثر مردم در کشور‌های مختلف به ویژه در منطقه ما سخن گفتند و خاطرنشان ساختند که بسیاری از مردم در این منطقه همچنان از جنگ ها، اعمال خشونت، محاصره اقتصادی و آوارگی و بسیاری امور دیگر رنج می‌برند که نمونه آن ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی است.

به گزارش ایرنا ماموران صهیونیست در روز قدس با محاصره مسجدالاقصی، نمازگزاران و روزه داران در آن مکان را برای ساعاتی محصور کرده که منجر به درگیری گسترده بین مردم بی سلاح با نظامیان شد و چند روز ادامه یافت.

اما حملات صهیونیست‌ها به نمازگزاران در اولین قبله مسلمانان خلاصه نشد و در ادامه مناطق نوار غزه را زیر بمباران و موشک باران قرار دادند که نهایتا این امر به واکنش سخت گروه‌های مقاومت انجامید.

در ۴۸ ساعت گذشته آرامش از سرزمین‌های اشغالی دور شده و گروه‌های مقاومت فلسطینی حملات راکتی و موشکی پرقدرتی را علیه سرزمین‌های اشغال شده خود ترتیب داده اند که گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نیز از دفع آن‌ها عاجز بوده است.

بنا به اعلام گروه‌های مقاومت در دو روز گذشته بالغ بر یک هزار موشک و راکت به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک و پرتاب شده است.

این حملات که از ابتدای موجودیت رژیم صهیونیستی بی سابقه بوده است به آتش گرفتن تاسیسات نیروگاهی و ساختمان‌های اداری و وارد آمدن آسیب‌های جدی به برخی زیرساخت‌های سرزمین‌های اشغالی شده و فرودگاه بن گوریون، مهم‌ترین فرودگاه رژیم صهیونیستی نیز مورد هدف راکت‌ها و موشک‌ها قرار گرفت که برای اولین بار در تاریخ به تعطیلی کشیده شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری