کد خبر: ۲۵۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
ربیعی:
سخنگوی دولت گفت: همه سلیقه‌ها و اقشار باید نماینده خود را در سطح نامزدهای انتخاباتی داشته باشند.
به گزارش اعتدال،علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، گفت: مقام معظم رهبری جایگاه انتخابات را توصیف دقیق و حکیمانه داشتند که راهنمای عملی دولت جمهوری اسلامی ایران است و فرمودند هیچ چیز دیگری جای انتخابات را برای کشور به استحکام پایه های اقتصاد و اقتدار کشور نمی گیرد.

وی افزود: در همین راستا دولت معتقد به مشارکت حداکثری و حضور همه جانبه و تمام عیار مردم در انتخابات است و همه توان خود را برای انجام چنین رسالتی با استناد به قانون اساسی به کار خواهد گرفت

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا بخوانید؛

* آنچه که رهبری معظم به نقش انتخابات در استحکام پایه‌های اقتدار کشور تعبیر کردند این است که منتخب ملت برخاسته از یک مشارکت وسیع و حداکثری با تکیه بر آرای بالا باشد تا بتواند به حل مسائل و چالش های گوناگون داخلی بپردازد و در همان حال مواجهه پر قدرت بین‌المللی نیز داشته باشد.

* انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در امتداد یک فرآیند ۴۲ ساله از تمرین مردم‌سالاری برگزار می‌شود این به آن معناست که در این فرایند طولانی هر انتخابی در مقایسه با انتخابات در مقاطع پیشین باید مشارکت  رقابتی تر و در یک کلام کامل تر و رو به تکامل تر از پیش برگزار می شود.

* همه گرایش های سیاسی، همه اقشار گوناگون ملت و همه سلایق می‌توانند نماینده خود را در سطح نامزدهای انتخاباتی داشته باشند و فراگیری و شمول این حماسه بزرگ اراده ملی باید متناسب با سطح چالش های گوناگون داخلی و تعطیل های منطقه ای و جهانی ارتقا یابد.

*اکنون که در راه مقابله با چالش تحریم و کرونا، روزهای سخت را سپری کرده‌ایم و زمان بهره‌مندی از فرصت‌های آن، همه ما باید تلاش کنیم که با انتخاباتی پرشور، دولتی با رای حداکثری را انتخاب کنیم که با پشتوانه مردمی هدایت اداره کشور را در شرایط دشوار بدست بگیرد.

*به منظور ایجاد رونق اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان دولت تا سقف یکصد میلیون دلار از بازارچه‌های مشترک مرزی میرجاوه، کوهک و پشین با کشور پاکستان برای عرضه به صورت خرده فروشی در محوطه بازارچه موافقت کرد.

*بدین ترتیب صادراتی هم که از این بازارچه‌ها صورت خواهد گرفت علاوه بر ایجاد درآمد برای مرزنشیان مشاغل جانبی خدماتی نیز شکل خواهد گرفت و همچنین صنعت بسته‌بندی و فرآوری نیز به وجود خواهد آمد.

* در مصوبه دیگری برای بازسازی بخش‌های خسارت دیدگاه زلزله‌زده فروردین ۱۴۰۰ استان کردستان ۳۸۳ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار به بنیاد مسکن تخصیص یافت.  همچنین به همین منظور با تصمیم دولت ۷۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با بازپرداخت ۱۵ ساله اختصاص یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری