کد خبر: ۲۵۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به جای محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، حملات راکتی گروه‌های مقاومت به فلسطین اشغالی را محکوم کرد.
به گزارش اعتدال،«ند پرایس» در نشست خبری شامگاه دوشنبه گفت واشنگتن از «حق مشروع اسرائیل برای دفاع از خودش» دفاع می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «ما خواستار تنش‌زدایی از سوی همه طرف‌ها هستیم. ما همچنین حق مشروع اسرائیل برای دفاع از خودش، مردمش و سرزمینش را به رسمیت می‌شناسیم.»

او در ادامه گفت: «در سطح وسیع‌تر، عمیقاً از وضعیت در اسرائیل، کرانه باختری و نوار غزه، از جمله درگیری‌های خشن در اورشلیم (بیت‌المقدس) نگران هستیم. به ویژه نگران درگیری‌ها در حرم شریف که باعث زخمی شدن ۱۸۰ نفر شده و همچنین شلیک راکت از غزه و اصابت آنها به منازل اورشلیم هستیم.

پس از حمله موشکی گروه‌های مقاومت فلسطین به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌‌نشین اطراف نوار غزه، صهیونیست‌ها با حمله خمپاره‌ای به بخش‌هایی از نوار غزه، غیرنظامیان را هدف قرار دادند.

حمله گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه پس از آن صورت گرفت که «کتائب عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، عصر امروز، با تعیین ضرب‌الاجل برای رژیم صهیونیستی به تل‌آویو هشدار داد که نظامیان این رژیم تا ساعت (شش)‌ به وقت محلی مسجد الاقصی و محله شیخ جراح را تخلیه و زندانیان فلسطینی را آزاد کنند.

مسجد الاقصی و مناطق پیرامون آن در بیت المقدس، طی روزهای اخیر تا به امروز صحنه حملات شدید نظامیان صهیونیست در راستای نقشه‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی بود که در نتیجه مقاومت ساکنان قدس، چند صد تن از اهالی قدس اشغالی مجروح شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری