کد خبر: ۲۵۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
سخنگوی وزارت بهداشت صبح امروز ضمن بازدید از خبرگزاری ایسنا، در توضیح آخرین وضعیت کووید-۱۹ در کشور گفت: هنوز موج چهارم این بیماری را به صورت کامل پشت سر نگذاشتیم، اما در بیشتر استان‌ها قله موج را رد کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری امروز در بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران، خصوصیت ایسنا را جوان و پویا بودن عنوان کرد و گفت: هدف‌مان از حضور در خبرگزاری ایسنا آن بود که از اطلاع رسانی این خبرگزاری به ویژه در ۱۴ ماه اخیر که درگیر بیماری کووید-۱۹ بودیم، تشکر و قدردانی داشته باشیم.

وی افزود: فکر می‌کنم که پاندمی کووید-۱۹ نقش خبرنگاران و خبرگزاری‌ها را بیش از پیش به ما نشان داد. این بیماری بلایا و مشکلات زیادی داشت، اما واقعا در مصیبت و بلا است که قدر یکسری چیزها را می‌دانیم و بر این اساس نقش خبرگزاری‌ها و روابط عمومی‌ها در این بیماری مشخص شد که اگر رسانه‌ها کنار ما نبودند، ممکن بود وزارت بهداشت از بسیاری مسائل و دغدغه‌های مردم غافل می‌ماند و نمی‌توانستیم مباحث را به مردم آموزش دهیم. بنابراین یک پل ارتباطی دو طرفه و با در نظر گرفتن شرایط ایجاد شد.

لاری در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوال ایسنا، درباره آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ در کشور، گفت: ما موج چهارم را هنوز به صورت کامل پشت سر نگذاشتیم، اما خدا را شکر در بیشتر استان‌ها قله موج را رد کرده‌ایم.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس جهش‌یافته این‌بار خیلی سریع و در عرض سه هفته به پیک بیماری رسیدیم و آمار بستری‌ها به شدت بالا بود؛ به طوری که حدود ۸۰۰۰ بستری داشتیم که بسیار غافل‌گیرکننده بود.

لاری ادامه داد: گرچه ما از قبل برای ظرفیت تخت‌های بیمارستانی پیش‌بینی کرده بودیم، اما این قدرت سرایتی که در موج چهارم بود، واقعا غافلگیر کننده بود و این باعث شد که تمهیدات جدیدی بیندیشیم؛ به طوری که بجای بستری بیماران در بیمارستان، بیمار با مراجعه به بیمارستان داروهایی مانند رمدسیویر را دریافت کنند و به منزل بازگردند و دوباره در روزهای بعد هم مراجعه کرده تا دوز کامل دارو را دریافت کنند. این روش مدیریت خیلی کمک کرد و وضعیت مدیریت شد.

به گزارش ایسنا، مشروح گفت‌وگوی سخنگوی وزارت بهداشت با ایسنا در روزهای آتی منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری