کد خبر: ۲۵۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
دولت آمریکا درباره افزایش خشونت‌ های رژیم صهیونیستی و درگیری با فلسطینی ها در قدس اشغالی، تنها به ابراز نگرانی بسنده کرد.
به گزارش اعتدال، کاخ سفید از گفتگوی تلفنی مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای صهیونیست خود و ابراز نگرانی از خشونت‌ها در قدس و محله الشیخ جراح خبر داد.

طبق اعلام کاخ سفید، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا در گفتگوی تلفنی با «مئیر بن شبات» همتای اسرائیلی خود «نگرانی جدی واشنگتن را از برخوردهای خشونت آمیز به ویژه خشونتها در حرم شریف در بیت المقدس ابراز کرد».

کاخ سفید افزود که سالیوان همچنین درباره اخراج خانواده‌های فلسطینی از خانه‌های خود در محله الشیخ جراح هم ابراز نگرانی کرده است.

سالیوان در عین حال شلیک راکت از غزه و ارسال بالن‌های آتش‌زا به اراضی اشغالی را هم محکوم کرده است.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه درباره تحولات مربوط به قدس اشغالی و محله الشیخ جراح تشکیل جلسه می‌دهد.

گفتنی است، منابع خبری از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز دوشنبه به منظور بررسی تحولات قدس اشغالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل قرار است روز دوشنبه تشدید تنشها در بیت المقدس و حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی و محله الشیخ جراح را بررسی نماید.

فشارهای بین‌المللی به رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به خشونتها علیه فلسطینی‌ها طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

در همین راستا، بسیاری از کشورهای منطقه با اعتراض به اقدامات خشونت آمیز رژیم صهیونیستی در قدس شرقی آن را محکوم کرده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری