کد خبر: ۲۵۲۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
سخنگوی طالبان اعلام کرد که به همه نیرو‌های این گروه دستور داده شده که از روز اول تا روز سوم عید سعید فطر در افغانستان عملیات‌های نظامی شان را متوقف کنند.
به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری صداوسیما از خبرگزاری فرانسه، طالبان در بیانیه‌ای از سه روز آتش بس به مناسبت عید فطر خبر داد.

ذبیح‌اله مجاهد سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که به همه نیرو‌های این گروه دستور داد شده است که از روز اول تا روز سوم عید سعید فطر در همه کشور در برابر دشمن هرگونه عملیات‌های نظامی شان را متوقف کنند.

در بیانیه طالبان آمده است به خاطر اینکه امسال بازهم در شب و روز‌های عید سعید فطر، فضای امن و اعتماد را برای شهروندان افغان مساعد و هموطنان عید را با آرامی و اطمینان تجلیل کنند، به همه افراد این گروه دستور داده شده اسات که از روز اول تا روز سوم عیدفطر در تمام مناطق افغانستان در برابر دشمن هرگونه عملیات تعرضی شان را متوقف کنند.

سخنگوی طالبان در ادامه این بیانیه اعلام کرد اگر در این سه روز از سوی دشمن به شما تعرض یا حمله شد، از خود و مناطق خود به جدیت نگه‌داری و دفاع کنید. نیرو‌های طالبان به مناطق دشمن نروند و به افراد وابسته به دشمن هم اجازه ندهند که به مناطق آن‌ها بیایند.

دولت افغانستان از این تصمیم طالبان استقبال کرد. گفتنی است، با وجود برگزاری مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و نمایندگان گروه طالبان در شهر دوحه قطر، درگیری‌های خشونت آمیز و انفجار‌ها همچنان در افغانستان ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری