کد خبر: ۲۵۲۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
متن دست نوشته سیلوی برونر و تایید کارشناسان خط شناسی مُهر تایید بر خودکشی دبیر اول سفارت سوییس را در ایران زد و به ابهامات پایان داد.
به گزاش اعتدال،سیلوی برونر دیپلمات ۵۱ ساله سوئیسی که به عنوان دبیر اول سفارت سوییس در ایران و معاون مسئول حافظ منافع آمریکا در ایران مشغول به کار بود که روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه جسد او در پایین برجی در کامرانیه پیدا شد و خیلی زود تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس وهابی از شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیقات ویژه در محل حاضر شدند.

عقربه‌ها ساعت ۹:۳۰ صبح سه شنبه را نشان می‌داد که جسد دبیر اول سفارت سوئیس در پایین برج ۱۸ طبقه‌ای در منطقه کامرانیه پیدا شد و تجسس‌های پلیسی آغاز شد.

پیدا شدن جسد دبیر اول سفارت سوییس
دربررسی‌های پلیسی مشخص شد که سیلوی برونر کارمند سفارت سوئیس در ایران بوده و در طبقه هفدهم این برج زندگی می‌کرد و صحنه جرم با توجه به فاصله‌ای که از جنازه تا ساختمان داشت نشان از آن داشت که دبیر اول سفارت سوییس در ایران از بالای این برج به پایین افتاده است.

تیم جنایی در گام بعدی پای در خانه زن سوئیسی گذاشت و در بررسی آپارتمان وی در طبقه هفدهم برج، همه چیز مرتب به نظر می‌رسید. هیچ گونه آثاری از بهم ریختگی وجود نداشت. کارآگاهان به سراغ بالکن رفتند؛ جایی که زن از آنجا به پایین سقوط کرده بود. ارتفاع نرده بالکن حدود یک متر و ۱۰ سانت بود. هیچ گونه آثار خون و بهم ریختگی در بالکن و روی نرده نیز وجود نداشت. حتی آثاری در خصوص اینکه نشان بدهد قربانی قبل از مرگ با فردی درگیر بوده به چشم نمی‌خورد.

متن دقیق وصیتنامه خانم دیپلمات سوئیسی در ایران
در ادامه تحقیقات مشخص شد که دیپلمات سوئیسی از همسرش جدا شده و به تنهایی زندگی می‌کرده است. او دو فرزند داشته که یکی از آن‌ها فوت شده و فرزند دیگرش که پسری ۲۱ ساله بود در سوئیس زندگی می‌کند.

تیم جنایی در ادامه یک دست نوشته روی میز در سالن پذیرایی کشف کرد. کنار آن موبایل قربانی و یک خودکار نیز پیدا شد. دست نوشته با زبان انگلیسی نوشته شده بود.

در متن ترجمه دست نوشته سیلوی برونر آمده است: «جسدم را به کشور سوئیس منتقل کنید و سپس خاکسترم را کنار خاکستر پسر کوچکم که در کودکی فوت کرده بود دفن کنید. همه پول، دارایی و سرمایه ام را به دختر خوانده ام بدهید. خواهشمندم به وصیت نامه ام احترام بگذارید.»

وقتی تحقیقات تیم جنایی در محل حادثه انجام و تکمیل شد، جسد سیلوی برونر با دستور بازپرس وهابی به پزشکی قانونی انتقال یافت. اگرچه با توجه به وضعیت جسد، نبود آثار خراش و درگیری، نبود آثار بهم ریختگی در خانه و کشف دست نوشته احتمال خودکشی را قوت می‌بخشید با این وجود تیمی از کارآگاهان جنایی مامور شدند تا با انجام تحقیقات بیشتر ابعاد تازه تری از این ماجرا آشکار کنند.

تایید خودکشی دبیر اول سفارت سوییس در ایران
درحالیکه روز فوت سیلوی برونر دست نوشته دبیر اول سفارت سوییس با دیگر دست خط‌هایی که در خانه اش بود مطابقت داشت، اما بازپرس ویژه قتل برای اطمینان بیشتر دست نوشته سیلوی برونر را در اختیار کارشناسان خط شناسی قرار داد.

کارشناسان پس از بررسی‌های دقیق نظریه خود را اعلام کرده و عنوان کردند دست نوشته پیدا شده به دست خود دبیر اول سفارت سوییس در ایران نوشته شده است و همین کافی بود تا مهر تایید بر ماجرای خودکشی سیلوی برونر در برج منطقه کامرانیه زده شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری