کد خبر: ۲۵۲۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری، گفت: همچنان هزاران پرستار در کشور موفق نشده‌اند در قبال بیماری کرونا واکسینه شوند.
به گزارش اعتدال به نقل از سازمان نظام پرستاری، کوروش نادری گفت: آنچه در خصوص واکسیناسیون گروه‌های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری توسط وزارت بهداشت رخ داد، ادامه روند تبعیض‌آمیز و ناعادلانه با گروه‌های پرستاری است. در حالی که پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا بیشترین حضور بر بالین بیماران را داشته و از این نظر آسیب پذیرترین گروه بودند ولی متاسفانه کمترین توجه به این گروه و دغدغه‌ها و موانع خدمتی آنان شده است. 

نادری افزود: در طی این مدت از ابتدا در بحث حفاظت فردی، کمبود نیروی پرستاری، جلوگیری از حضور پرستاران بیمار و باردار در محل کار و حتی در شیوه پرداخت‌ها و حل مشکلات معیشتی و موضوع استخدام بر اساس امتیاز کرونا و در موضوع پیگیری امور شهدای مدافع سلامت شاهد ضعف در اجراها بودیم. امروز نیز که علی‌رغم تمام شعارهای زیبایی که برای اولویت پرستاران در امر واکسیناسیون داشتند شاهدیم که رفتار و عملکردی متفاوت با آنچه گفته شد، وجود دارد و متاسفانه از نجابت و احساس مسئولیت پرستاران در انجام وظایف خود به شدت سوءاستفاده می‌شود. 

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری افزود: به رغم تمام پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری و تهیه آمار از پرستارانی که تاکنون واکسن نزده‌اند همچنان هزاران پرستار در کشور موفق نشدند در قبال بیماری کرونا واکسینه شوند، این در حالی است که در رفتاری تبعیض‌آمیز عده‌ای از مسئولان اصرار دارند بر طبل جدایی پزشکان از سایر گروه‌های پیراپزشک و پرستاران بکوبند و با رفتارها و عملکرد تبعیض‌آمیز موجبات دل شکستگی و ناامیدی پرستاران و سایر گروه‌های پیراپزشکان را فراهم آورند. 

وی گفت: بدون تردید این قبیل رفتارها در عملکرد کارکنان حوزه سلامت تاثیر مخرب خود را خواهد گذاشت و جامعه پرستاری از یاد نخواهد برد که در این مدت عده‌ای از مسئولان تنها از شهادت پرستاران برای رسیدن به مقاصد خود بهره‌برداری کرده و عکس یادگاری گرفته و مصاحبه انجام داده‌اند. 

نادری افزود: این شرایط در حالی است که جامعه پرستاری بیش از ۱۳۰ نفر از بهترین‌های خود را در راه حفاظت و صیانت از حریم امنیت سلامت جامعه تقدیم ملت بزرگ ایران کرده است و در طی این مدت چند برابر شهدای پرستار نیز از اعضای خانواده آنان به علت ابتلا به کرونای که توسط پرستاران به خانواده‌ها انتقال داده شد جان خود را از دست داده‌اند و تا پایان عمر احساس گناه و ندامت را برای کارکنان پرستاری به ارمغان آورده است. 

وی گفت: متاسفانه پاسخ تمام این رفتارهای تبعیض‌آمیز مسئولان علی رغم تمام فرامین و دستورات مقام عظمای ولایت، رهبری و سایر مسئولان قواعمل شده است و این رفتار و عملکرد نقطه منفی در کارنامه و عملکرد مسئولان در خصوص حرفه پرستاری و پرستاران است و این موضوع هرگز از خاطر پرستاران پاک نخواهد شد.

منبع:ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری