کد خبر: ۲۵۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
علی ربیعی در مطلبی به مناسبت روز جهانی قدس می‌گوید: "مسئله قدس شریف فقط اولویت جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه اولویت امت اسلام و همینطور کشورهای مستقل و روشنفکران برجسته آزادی خواه و عدالت خواه می‌باشد."
به گزارش ایسنا، علی ربیعی، سخنگوی دولت و رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در مطلبی با این مقدمه، می‌نویسد: روز قدس سال‌هاست به عنوان یک آرمان مشترک میان امت اسلام و آزادی خواهان جهان مطرح بوده است. روز قدس را می توان یک نمادسازی بدیع و ماندگار دانست که با معنویت ماه مبارک رمضان و انتخاب آخرین جمعه آن در هم آمیخته است.

مسئله قدس شریف فقط اولویت جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه اولویت امت اسلام و همینطور کشورهای مستقل و روشنفکران برجسته آزادی خواه و عدالت خواه می‌باشد.

سرزمین فلسطین نه به عنوان یک جغرافیا ، بلکه به عنوان نمادی از ایجاد دولت سازی جعلی همراه با آدم کشی، نسل کشی، زورگویی در عصری است که مدعیان دموکراسی و حقوق بشر به بهانه آن کشورهای مظلوم زیادی را مورد هدف موشک ها و بمب های خود قرار دادند. مساله بیت المقدس و قدس شریف نه فقط به عنوان یک مکان مقدس بلکه به عنوان نماد اشغالگری فرقه ای به نام صهیونیست علیه فرهنگ و مذهب بزرگ اسلامی است.

رژیم اشغالگر اسرائیل همواره تلاش داشته تا این اولویت را از اذهان جامعه اسلامی بزُداید و در سالهای اخیر در یک حرکت تفرقه افکنانه تلاش نمود که با دامن‌زدن به نزاع‌های دروغین و کاذب، ایران را به عنوان معضل امنیتی معرفی کند.

هر گاه ایران در مواضع به حق خود به سمت یک تعامل سازنده با جهان حرکت می‌کند، رژیم اسرائیل، به تکاپو می افتد تا به زعم خود،‌ در این مسیر که با منافع ظالمانه‌اش در تضاد است، اختلال ایجاد کند.

برجام به عنوان نماد موفقیت جمهوری اسلامی ایران و تعامل سازنده، از روز اول در معرض آماج صهیونیستها قرار داشته و هنوز هم ادامه دارد.

به نظر من صهیونیستها، برجام را به مثابه «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود تلقی کرده و تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن آن بکار بستند.

این مطلب از تکاپوها، واکنش‌های سراسیمه و هراس‌آلود صهیونیستها واضح است.

اسرائیل از روز اول تلاش کرد با تحریک دیگران، در مسیر عدم اجرای توافق برجام و خروج از آن، گام بردارد.

 برای همین از ترور فیزیکی دانشمندان هسته ای  گرفته تا ترور حیثیتی و شخصیتی دیپلماتهای ما، از هیچ کاری دریغ نکرد و به اقدامات ویرانگر خود همچنان ادامه می دهد.

مقابله با ظلم و جعلی به نام رژیم صهیونیستی برای نسل های گذشته ایران همواره یک مسئله آرمانی بوده است. به یاد دارم در استادیوم فوتبال امجدیه تهران در مسابقه بین تیم های فوتبال ایران و رژیم اسرائیل در سال 1349، چگونه بیش از 30 هزار نفر یکپارچه تنفر خود را از ظلم رژیم اسرائیل ابراز می کردند و آن پیروزی فوتبالی به یک جشن ملی همراه با شعارهایی علیه اسرائیل تبدیل شد.

در روز قدس 1400 نسل جدید به رغم همه نقدهایی که به ما دارند، در مورد منافع ملی ایران با هوشمندی و بیش از هر زمانی به خوبی کینه و حقد علیه ملت ایران را درک کرده اند. همگان دیدند که چگونه با دسیسه های مختلف و بازیچه قرار دادن دولت ترامپ در آمریکا رنج و سختی بر زندگی مردم ایران تحمیل کردند. و چگونه هراسناک از برداشته شدن این رنج از سر مردم ایران هستند. و وقتی مسائل ساخته شده جعلی بین ایران و جهان رو به حل شدن است و تحریم ها در حال عقب نشستن؛ با ترور و ارعاب، جاسوسی، جعل و خبرسازی علیه منافع ایران اقدام می کنند.

روز قدس 1400 با به ثمر نشستن و خنثی کردن دو فتنه اساسی صهیونیستها، مقارن شده است.

نخست در تعامل سازنده با جهان، موفق شدیم پیرزوی اخلاقی و حقوقی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی را به دست آوریم و در عین حال با شکست فشار حداکثری آمریکا در به عقب راندن تحریم‌ها نزدیک شده‌ایم .

دوم آنکه در منطقه و در واکنش به پیامهای صلح آمیز مکرر ایران، پاسخ های امیدوار کننده‌ای شنیده می شود.

ما همچنان سیاست صلح در منطقه را با اعتقاد و جدیت دنبال می کنیم.

امسال ایرانیان نه فقط با شعار بلکه با درکی تحلیلی، انزجار خود را از عداوت و کینه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم منطقه و علیه ایران ابراز می کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری