کد خبر: ۲۵۲۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
رهبر حزب‌الله لبنان اعلام کرد مسئولیت عظیمی بر عهده همگان است که مردم فلسطین را در جهت آزادی قدس شریف یاری کنند.
به گزارش اعتدال؛ به نقل از المنار، سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در شبکه المیادین و در قالب برنامه «المنبر الموحد» به مناسبت روز جهانی قدس به سخنرانی پرداخت.

دبیر‌کل حزب‌الله تأکید کرد که مجموعه‌ای از تحولات، موجب شده است تا مسئولیت عظیمی بر عهده همگان احساس شود و امروز جوانان فلسطینی را می‌بینیم که ایستادگی می‌کنند و مردم فلسطین امروزه موضع ثابت خود در قبال فلسطین و مقاومت را اعلام می‌کنند.

نصرالله در ادامه افزود:‌ سخن برخی درباره اینکه فلسطینی‌ها دست از آرمان و سرزمین خود کشیده‌اند، افتراء در حق آنان است. حوادث اخیر به خوبی نشان داد که مردم فلسطین پایبند به حقوق خویش هستند و از آن دست برنداشته‌اند و این موضوع مسئولیت امت اسلامی را برای یاری آن‌ها سنگین می‌کند.سطینی‌ها دست از آرمان و سرزمین خود کشیده‌اند، افتراء در حق آنان است. حوادث اخیر به خوبی نشان داد که مردم فلسطین پایبند به حقوق خویش هستند و از آن دست برنداشته‌اند و این موضوع مسئولیت امت اسلامی را برای یاری آن‌ها سنگین می‌کند.

وی ادامه داد: پایان دوره ترامپ و عاملانش در منطقه و سقوط طرح معامله قرن از جمله تحولات مهم در منطقه است و اتفاقات اخیر فرصت‌های پیش روی محور مقاومت را افزایش داده و شرایط جدید منطقه و اعتراف دشمنان به شکست و رسیدن به بن بست از جمله عواملی است باید احساس کنیم آزادی قدس نزدیک است.

وی تأکید کرد که محور مقاومت همواره در کنار مردم فلسطین و آرمان فلسطین قرار گرفته و از سوی دیگر بحران‌های عمیق داخلی در رژیم صهیونیستی عوامل مثبتی است که باعث می‌شود مسئولیت ما نیز سنگین‌تر شود.

نصرالله با بیان اینکه امروز تأثیر سازش را می‌بینیم، گفت که سازش موجب شد تا صدای مقاومت رساتر شود و کشورهای سازشگر یک روز نیز در درگیری و مبارزه با رژیم صهیونیستی نبوده‌اند تا خروج آن‌ها از مسیر مبارزه تأثیری در مسأله داشته باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان سپس تأکید کرد که محور مقاومت باید همبستگی خود را افزایش داده و بیش از پیش در میدان حاضر باشد و قدرت خود را افزایش دهد، چرا که آینده را در منطقه محور مقاومت خواهد ساخت.

او خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: شما بر اساس پیش‌زمینه‌های دینی و عقیدتی خود می‌دانید که این رژیم آینده‌ای ندارد و در معرض نابودی است. به اسرائیلی‌ها می‌گویم که شما در این معرکه تلاش و کوشش و جوانان خودتان را ضایع کرده و به نابودی می‌کشانید و خون آن‌ها را هدر می‌دهید.

سید‌حسن نصرالله سپس به شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: به روح بزرگ فرمانده شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی درود می‌فرستیم که نام و تصویر و روح و تفکر استراتژیکش باقی خواهد ماند. حضور میدانی و نفس‌های او با قدرت در تمامی میدان‌های محور مقاومت امتداد دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان سپس گفت که حضور مردم فلسطین در میادین مبارزه حجت الهی بزرگی برای تمامی مردمان عرب و مسلمانان و هر انسان آزاده‌ای در جهان است تا مسئولیت خود را شناخته و با قدرت و با تمامی امکانات در کنار مردم فلسطین بایستد.

او تأکید کرد که در روز قدس علی‌رغم خطر ویروس کرونا به هر شکلی که منافاتی با اقدامات پیشگیرانه نداشته باشد باید با قدرت موضع خود را فریاد بزنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری