کد خبر: ۲۵۲۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
شورای نگهبان شرایط ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و طبق آن سن داوطلبان باید ۴۰ تا ۷۵ سال باشد و وزرا، استانداران، شهرداران شهرهای بالای دو میلیون نفر و فرماندهان نیروهای مسلح با جایگاه سرلشگری و بالاتر می‌توانند کاندیدا شوند و ارائه عدم سوء پیشینه و نداشتن سابقه محکومیت کیفری الزامی است.

به گزارش اعتدال؛ شورای نگهبان به منظور ساماندهی پروسه ثبت نام کاندیدا‌های شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، شرایط حداقلی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را به وزارت کشور ابلاغ کرد.

شورای نگهبان در آخرین جلسه رسمی خود برای ساماندهی شرایط ثبت نام کاندیدا‌های شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مصوبه داشت.

بر اساس این مصوبه مقرر شده است که مصوبه سال ۱۳۹۶ این شورا در خصوص شفاف‌سازی «تعریف و اعلام معیار‌ها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزد‌های ریاست جمهوری» اصلاح شود.

در همین راستا برای روشن‌تر شدن ملاک‌های مذکور، داوطلبان ریاست جمهوری هنگام ثبت‌نام، حداقلی از مدرک تحصیلی، حداقلی از سنوات و سوابق مدیریتی و حداقل و حداکثری از سن داشته باشند تا وضعیت ثبت‌نام داوطلبان نیز تا حدی ساماندهی گردد. این مصوبه به وزارت کشور ابلاغ شده است.

بر اساس این ابلاغیه، از این پس داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام باید در بازه سنی ۴۰ تا ۷۵ سال باشند، حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن باشند و سابقه تصدی حداقل ۴ ساله در سمت‌های مدیریتی کشور را که به طور کامل مصادیق آن ذکر شده را داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری