کد خبر: ۲۵۲۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
حوادث رکنا: آیا طناب دار از گردن محسن لرستانی فاصله گرفته است؟
محسن لرستانی چرا اعدام نمی شود؟

به گزارش رکنا، شنیده ها حاکی ست با دستگیری فردی که در پرونده «محسن لرستانی» (خواننده) شریک جرم بوده، اتهام افساد فی الارض از این خواننده برداشته شده و او به پنج سال حبس محکوم شده است.

این خواننده  پیشتر به دلیل آنچه وکیلش«فعالیت و مدیریت صفحات مخصوص افراد تراجنسی و پرستوهای ترنس»، ذکر کرده،بازداشت شده بود.

جرم محسن لرستانی چه بود؟
اسفند سال ۹۷ برای اولین بار خبر دستگیری محسن لرستانی خواننده مطرح کشور خبرساز شد و به دنبال آن پرونده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد.

فساد فی الارض اتهامی بود که بر اساس کیفرخواست علیه لرستانی صادر شد و به دستور قاضی او بازداشت موقت شد و به زندان رفت.

اولین جلسه دادگاه محسن لرستانی در تاریخ پانزدهم مهرماه سال گذشته در حالی که ماسک روی صورت داشت و لباس زندان به تن کرده بود، در دادگاه انقلاب برگزار شد؛ او برای توضیح پاره‌ای از موارد به دستور قاضی مقیسه به دادگاه احضار شده بود.

البته علاوه بر افساد فی الارض سازماندهی باندی که به تولید محتوای مستهجن با استفاده از دختران جوان در فضای مجازی می‌پرداخت هم از دیگر عناوین اتهامی لرستانی بود.

البته پس از دستگیری محسن لرستانی، گمانه زنی‌های بسیاری درباره علت بازداشت و تشکیل پرونده برای او به میان آمده است در حالی که جرم لرستانی اقدام علیه امنیت ملی نیست، اما دایر کردن یک مرکز فساد اتهام او به شمار می‌رود.

اما به دنبال پیگیری‌های باشگاه خبرنگاران جوان درباره پرونده لرستانی مشخص شد که او متهم ردیف دوم پرونده است و علاوه بر او ۳ متهم دیگر هم در این پرونده حضور دارند که آن‌ها هم با توجه به افزایش میزان وثیقه شان به زندان منتقل شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری