کد خبر: ۲۵۲۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
رییس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تاکید بر آمادگی بسیج در واکسیناسیون عمومی کووید 19، گفت: در آستانه دسترسی به مقادیر بالای واکسن در کشور هستیم و باید تلاش کنیم ابتلا به شدت کاهش یابد تا وقتی واکسیناسیون عمومی آغاز شد، کشور در آرامش باشد.
به گزارش اعتدال، سردار غلامرضا سلیمانی، در اجلاس مجازی مشترک روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و فرماندهان سپاه استان ها که با حضور وزیر بهداشت در ستاد بسیج مستضعفین برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام پرفیض و برکت ماه مبارک رمضان و لیالی قدر و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی (ع)، بیان کرد: این جلسه به منظور بررسی وضعیت و چگونگی اجرای طرح شهید سردار قاسم سلیمانی با حضور وزیر محترم بهداشت و معاونین ایشان در سازمان بسیج تشکیل شده است.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت، گفت: از روزی که پاندمی کووید 19 در جهان و ایران منتشر شد، تمامی مجاهدان عرصه سلامت از مقامات وزارت بهداشت گرفته تا روسای دانشگاه ها، مسئولین بهداشت و درمان شهرستان ها و تمام مراکز درمانی و شبکه سلامت کشور و کارکنان خط مقدم بهداشت و درمان، آماده مبارزه با این ویروس منحوس شدند و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشتند که البته شهدای عزیزی نیز تقدیم شد.
سردار سلیمانی در ادامه افزود: طبعا، بسیج به واسطه وظیفه ای که بر دوش دارد از روز نخست احساس تکلیف کرد تا به موقع به کمک وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی، شبکه بهداشت و درمان کشور، ادارات بهداشت و درمان شهرستان ها در اقصی نقاط کشور که به کمک نیاز داشتند، بشتابد. از جمله این همکاری ها می توان به برنامه غربالگری که در مرحله اول آغاز شد و تکمیل یک طرح هوشمندانه مزیّن به نام طرح شهید سلیمانی، اشاره کرد.
وی عنوان کرد: ما از روز نخست از پشتیبانی های وزیر بهداشت برخوردار بودیم و تمام توافقاتی که تاکنون بین وزارت بهداشت و بسیج انجام شده، طرفین به آن عمل کرده و متعهد بوده اند. در این میان، مبارزه اصلی بر دوش وزارت بهداشت است و ما کمک کننده هستیم و هر مسئولیتی که در توافق نامه تعیین شده بود را به خوبی انجام دادیم و باید از پشتیبانی های به موقع نیز تشکر کنیم، از طرفی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه استانی هم نهایت تلاش خود را به کار گرفتند تا اجرای شهید سلیمانی با هیچ مانعی روبرو نشود.
وی ادامه داد: در این راستا مردم نیز به خوبی مشارکت کردند، براساس گزارشاتی که برای وزیر بهداشت و همچنین سازمان بسیج ارسال شده، بیش از 7 میلیون سفیر سلامت از میان مردم عزیز در مرحله قبل از طرح شهید قاسم سلیمانی همکاری کردند و این همکاری مردمی مایه خرسندیست.
رییس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: با توجه به نرخ ابتلا در کشور، لزوم مشارکت گسترده بسیج برای مدیریت بیماری که هدف اصلی وزارت بهداشت نیز هست، احساس می شود و امیدواریم با همکاری های همه جانبه مدیریت بیماری با سرعت بیشتری محقق و شرایط عادی تر و مناسب تری برای مردم مهیا شود.
وی عنوان کرد: همه شبکه بسیج و سپاه رسالت دارند هرگونه همکاری مورد نیاز را انجام دهند. در سه هفته گذشته جلساتی با فرمانده کل سپاه داشتیم که به گسترش طرح شهید سلیمانی و همکاری با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کردند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در آستانه دسترسی به مقادیر بالای واکسن در کشور هستیم و باید تلاش کنیم ابتلا به شدت کاهش یابد تا وقتی واکسیناسیون عمومی آغاز شد، کشور در آرامش باشد.
وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم در واکسیناسیون عمومی هم به وزارت بهداشت کمک کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در پایان خرداد ماه شاهد انتخابات هستیم و رهبری عزیز هم برای مشارکت گسترده دعوت کردند که این توجه می خواهد و باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم، افزود: بسیج ظرفیت های اجتماعی فراوانی در اقشار و ظرفیت های عمومی فراوانی در پایگاه ها دارد و توجه و جهت دادن به آن اهمیت دارد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد: ما در میانه این هیاهویی که در دنیا وجود دارد، وضعیتمان بهتر بوده است و ان شاءالله خداوند امسال را سال غلبه بر ویروس کرونا قرار دهد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری