کد خبر: ۲۵۲۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
حوادث رکنا : دختر کرجی یک روز در دخمه گروگانگیران اسیر بود.
دختر کرجی 24 ساعت بعد از اینکه در اسارت گروگانگیران بود به آغوش خانواده اش بازگشت.

رییس پلیس آگاهی البرز از رهایی دختر ۱۲ ساله ای که به قصد اخاذی از والدینش در شهر کرج ربوده و به استان تهران انتقال داده شد بود در کمتر از ۲۴ساعت خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت: در ساعت ۲۰:۲۲ دقیقه هفتم اردیبهشت ماه جاری از طریق مرکز پیام یک فقره آدم ربایی که طی آن دختر ۱۲ ساله ای توسط سرنشین یک دستگاه خودرو سمند از جلوی درب منزلش در کرج ربوده شده است به کلانتری ۱۸ شاهین ویلا اعلام شد.

گروگانگیری دختر 12 ساله در کرج
وی گفت : رسیدگی به پرونده آدم ربایی بلافاصله در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان مشخص شد که پس از ربوده شدن نامبرده با خط تلفن وی با شاکی تماس و تقاضای مبلغ ۲ میلیارد ریال وجه نقد در قبال رهایی گروگان کرده و نیز تهدید کرده در صورت عدم پرداخت وجه درخواستی، فرد ربوده شده را خواهد کشت.

نادربیگی خاطرنشان کرد: بلافاصله کارآگاهان به محل وقوع جرم اعزام و در تحقیق از اهالی محل محرز شد که حوالی ساعت ۱۵ همان روز، یک دستگاه خودرو سمند که راننده آن یک مرد جوان بود جلوی در منزل آنها پارک کرده و با تهدید وارد منزل شده و از داخل حیاط سر و صدای ناشی از درگیری به گوش می رسید که در نهایت راننده با زور دختربچه را سوار خودرو کرده و از آنجا متواری می شود و به قدری سرعت خودرو بالا بوده که قادر به ثبت پلاک خودرو نشدند.

نادربیگی افزود: در ادامه در بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته محل وقوع حادثه مشخص شد که شماره پلاک خودرو با کاغذ پوشانده شده است که نتیجه ای حاصل نشده و در نهایت کارآگاهان با به کارگیری شگردهای خاص پلیسی رد آدم ربا را در غرب استان تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضایی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت جوانب احتیاطی به گونه ای که به گروگان صدمه ای وارد نشود وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و گروگان را در صحت و سلامت کامل در کمتر از ۲۴ ساعت رها کردند.

وی گفت: متهم دستگیر شده در تحقیقات کارآگاهان اذعان داشت که نقشه ربایش توسط مادر فرد ربوده شده برای اخاذی از همسر سابقش یعنی پدر گروگان که مدتی بوده از وی جدا شده طراحی شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری