کد خبر: ۲۵۲۶۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مذاکرات با طرفین درباره برجام روند رو به جلو دارد و تصمیم گرفتیم برای بررسی بیشتر، تا جمعه برای جمع بندی مباحث، توقف بدهیم.
عباس عراقچی پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار کرد: این دور سوم مذاکرات است و امروز تصمیم گرفتیم مجددا توقفی برای جمع بندی بدهیم. مذاکرات این دور در سطوح مختلف فشرده برگزار شد و مباحث مورد اختلاف و مشترک به پختگی رسیده است.

وی ادامه داد: فاصله ها و اختلافات در بحث هسته ای و تحریم ها روشن تر شده است؛ ما در هر دو مورد نکات ریز فنی داریم که باید بررسی بیشتری شود و در برخی موارد اختلافات وجود دارد که روشن تر شده است. در برخی حوزه ها وارد نگارش متن شدیم و این موجب می شود کار آهسته پیش برود زیرا کار روی متن دقت خود را می خواهد.

معاون وزیر امور خارجه عنوان کرد: در عین حال روند رو به جلو است و هنوز نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه زمانی به توافق می رسیم؛ شکل توافق براساس مواضع نظام است و طرفین مقابل نیز مواضع خود را دارند و نزدیک کردن مواضع طرفین کار اسانی نیست.

عراقچی تاکید کرد: تصمیم گرفتیم جمع بندی از مباحث داشته باشیم و پس از بررسی در پایتخت ها، جمعه آینده مباحث را از سر می گیریم.

وی توضیح داد: تاکید داریم باید تحریم های موضوعی و بخشی همچون بخش انرژی ایران و یا صنعت خودرو و بیمه و بنادر برداشته شود و توافق هم در این باره وجود دارد؛ در کنار این مهم، درباره لغو تحریم افراد و نهادها مذاکرات ادامه دارد. فهرستی در این باره وجود دارد که با لغو تحریم اکثریت این فهرست موافق شده اما دیگرانی هنوز در این فهرست هستند.

عراقچی گفت: اگر دو طرف مواضع هم را قبول داشتند نیازی به مذاکره نبود به قدری مذاکره می کنیم که مواضع نزدیک شود و اگر منافع نظام تامین شود این توافق اتفاق خواهد افتاد.
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
1
5
دروغ های جدیدبا رویکردانتخباباتی
totonchyan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
1
6
چه لزومی داشت افرادی که قبلا در خصوص مذاکره و نگارش متن وکلی چیزهای دیگه امتحان داده وتمام مواد مردود شده اند دوباره مسئول مذاکرات باشند این عین کج فهمی یا شفاف تر بگویم عین نفهمی است .
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
1
این نظر جنابعالی است و برای خودتان محترم است. ولی افراد مذاکره کننده با نظر مستقیم رهبر انقلاب انتخاب می شوند.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
1
مقام معظم رهبري فرمودند بايد تمام تحريمها برداشته شود و بعداً راستي آزمائي شود . برداشت تحريم از طرف آمريكا و حاميانش است ، آنها بايد اعلام و اقدام كنند تحريمها برداشته شده ، اين كه نياز به مذاكرات پيچيده نيست . رفع تحريمهاي موضوعي هم بهانه است ، آمريكا صريحاً اعلام كرده تحريمها را بر نخواهد داشت ولي دولت ديپلماسي نوكرمآبانه به دنبال مذاكره است . حتماً اين دفعه هم رئيس جمهور پشت تريبون حاضر خواهد شد و از مذاكرات بُرد بُرد !!!! صحبت خواهد كرد .
احمد
|
United States
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
2
اصل مذاکره با آمریکا اشتباه است . دیگه حالمون از برجام بد میشه.کاش زودتر یک دولت اقتدار گرا رای بیارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری