کد خبر: ۲۵۲۵۹۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
احمدی نژاد این روزها با قطعی تر شدن رد صلاحیتش، در حال ارسال کدهای امنیتی برای برخی مخاطبان خاص خود است. اما تسلط وی بر فن بیان به گونه ای ظرافت به این خط و نشان های مرموزش داده است. حالا معلوم نیست از هزینه یک میلیون دلاری برای آزادی هر سپاهی در سوریه توسط امیر قطر چرا الآن و بعد از 8 سال باید علنی شود؟ مخاطب او کیست؟ هدفش کجاست؟
محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین کشور در ادامه سفرهای انتخاباتی خود رد استان بوشهر به یادآوری چند خاطر از همکاری های خلیج فارس پرداخت و در جایی از سخنان خود اظهار داشت: خاطره سوم مربوط به خليج فارس عزیز است. آن زمان، همان اوایل امیر کویت عوض شد و امیر جدید آمد. ما به دیدار ایشان رفتیم و تبریک گفتیم. 

ایشان هم گفتند که ما از آمدن شما خوشحالیم، ما همسایه و برادر هستیم و باید با هم همکاری کنیم. ایشان یک جمله گفت، گفت آقای احمدی نژاد؛ درباره خلیج فارس حرف هایی می زنند اما شما بدانید که ما و کشورهای حاشیه خلیج فارس، در همه کتاب های دبستان، خلیج فارس خوانده ایم، بنابراین جای نگرانی نیست. بعداً در اولين سفر امير محترم قطر به ايران، من اين مطلب را برايشان بازگو كردم و ايشان هم لبخندی زد و گفت درست است ما هم در دبستان خوانده ایم که نام این خلیج، خلیج فارس است و همیشه خلیج فارس خواهد ماند.

هزینه 57 میلیون دلاری امیر قطر برای آزادی 57 عضو سپاه در سوریه

به گزارش خبرنگار اعتدال، اما خاطره بعدی و آخر وی هر چند اتصالی به شیخ نشین جنوب خلیج فارس داشت، اما بیش از اینکه به ورز این خلیج همیشه فارس مربوط باشد، کد امنیتی است که از سوی احمدی نژاد برای مخاطبان خاص می باشد.

احمدی نژاد با بیان اینکه یک خاطره دیگر هم از همکاری های برادرانه بگویم، ادامه داد: اواخر سال 91 و اوایل سال 92 ، گروه هاي معارضی در سوريه پیدا شدند و درگیری های مسلحانه ایجاد کردند. در همان زمان، 57 نفر از پاسداران ما با لباس و کارت پاسداری آنجا بودند و می خواستند به زینبیه بروند. راننده اتوبوس، راننده نفوذی بود، مسیر را منحرف کرد و این 57 نفر را تحویل گروه های مسلح معارض داد. تلاش‌هاي دولت سوريه و نيروهاي خودي براي نجات آنان بي‌نتيجه ماند و نگراني شديدی به وجود آمد.

اگر یادتان باشد، این گروه ها، روزهای اول، برای اینکه وحشت ایجاد کنند، سر می بریدند و این کارشان را در فیلم هایشان ضبط و منتشر می کردند. ما اینجا خیلی نگران شدیم. من با امیر محترم قطر تماس گرفتم و موضوع را با او در میان گذاشتم. از ایشان خواستم که برای آزادی بچه های ما اقدام کند. ایشان به من گفت آنها خیلی خشن و وحشی هستند و حرفی را نمی فهمند و کار خیلی دشوار و ارتباط با آنها دشوارتر است. ایشان بگونه ای حرف زد که گویا راه ها بسته است. من به ایشان گفتم من به عنوان یک برادر از شما می خواهم که کمک کنید بچه های ما آزاد شوند، من جان این 57 نفر را به شما می سپارم. ایشان گفت فرصت بدهید تا مسئله را بررسی کنم.

بعد از چند روز تماس گرفت و گفت من یک راه های ارتباطی پیدا کرده ام، به آنها پیغام داده ام، بحث و اصرار کرده ام و حالا آنها گفته اند برای آزادی هر نفر یک میلیون دلار می خواهیم، یعنی 57 میلیون دلار که پول خیلی زیادی بود. ما گفتیم بسیار خوب! به هر حال جان هر ایرانی خیلی بیشتر از این حرف ها می ارزد. من گفتم شما این پول را بپردازید، ما بعدا به شما برمی گردانیم. ایشان هم این کار را کرد و بعد از یک مدت، آن 57 نفر آزاد شدند و به ایران برگشتند.

من وزیر خارجه را به همراه  یک چک 57 میلیون دلاری به قطر فرستادم. وزیر خارجه رفت و با خوشحالی برگشت. گفتم چه اتفاقی افتاده است؟ گفت وقتی من رفتم و سلام و پیام تشکر شما را ابلاغ کردم و چک 57 میلیون دلاری را روی میز گذاشتم، امير محترم قطر بلافاصله چك را برگرداند و گفت من این کار را برای برادرانم انجام داده ام. وقتی یک برادر کاری برای برادرش انجام می دهد، دیگر چیزی مطالبه نمی کند. گفت سلام مرا به احمدی نژاد برسانيد و بگوييد من اين كار را براي دوستي دو ملت و براي برادرانم انجام داده ام. البته با توجه به روابط خوبی که داشتیم، جز این هم از ایشان انتظار نمی رفت.

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
1
این بنده ی خدا فقط یک خاطره گفته،کجاش مرموز بود
جوادی
|
-
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
دروغ میگوید.......خودش را مدیون سپاه میداند والان چون بهش پشت کرده اند .جهت جلب تظر سپاه دروغ بافته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
0
0
احمدی نژاااااااااااد تو به امیر قطر گفتی جان هر ایرانی خیلی بیشتر از اینها می ارزد؟ منظورت جان هر سپاهیه نه هر ایرانی، خودت عین آب خوردن جان هزاران ایرانی رو گرفتی.............
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری