کد خبر: ۲۵۲۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
با پیشرفت صنعت ساخت و ساز و محدود شدن فضا ها، بیشترین استفاده از فضایی که در اختیار داریم بسیار مهم است و ابزاری که در این زمینه به ما کمک میکنند بسیار مثمر ثمر هستند.
در این مطلب میخواهیم بدانیم درب کشویی چیست و انواع آن کدامند؟ درب های ورودی محیط داخل و خارج از ساختمان را به هم مرتبط میکنند و بسیار مهم است که از لحاظ ایمنی نیز در سطح بالایی باشند و علاوه بر این ویژگی ها فضای زیادی را نیز اشغال نکنند. درب ِکشویی همه این خصوصیت ها را دارند.

درب های کشویی

درب کشویی یا اسلایدینگ انواعی از درب های ورودی است که بسیار محبوب هستند. این درب ها به صورت خطی باز و بسته میشوند و در راستای افقی به سمت چپ و راست کشیده میشوند. از مهم ترین ویژگی این درب ها استفاده بهینه فضا است زیرا این درب ها برای باز و بسته شدن به فضای زیادی احتیاج ندارند. ایمنی این درب ها با توجه به متریالی که (عموما شیشه سکوریت نشکن) برای ساخت آن ها استفاده میشود نیز بالا است. امروزه دربِ کشویی فروش بالایی دارد و برای جاهایی که حجم رفت و آمد در آنجا بالاست کاربرد زیادی دارند. همچنین باید گفت دربِ کشویی زیبایی خاصی به فضا میدهد که در محبوبیت این درب ها بی تاثیر نبوده است.
درب های کشویی با شیشه های سکوریت
شیشه سکوریت

وقتی حرف از شیشه به میان می آید، منظره ای از شکستن و خرد شدن آن در ذهنمان مجسم میشود. شکستن شیشه ها علاوه بر ضرر و زیان مالی ممکن است باعث صدمه جانی نیز بشوند. اما امروزه مقاومت شیشه ها نسبت به گذشته بالاتر رفته است و میزان تحمل دمایی آنها نیز بالاست.

سکوریت کردن شامل حرارت دهی به شیشه ها در کوره تا دمای ۷۰۰ درجه سانتی گراد است یعنی تا جایی که شیشه نرم شود و به حالت خمیر در آید. بعد از دادن این مقدار حرارت به شیشه ها، سپس هوای سرد را در دو طرف شیشه می دمند و لایه های رویی زودتر از لایه های میانی سرد میشوند و به این ترتیب شیشه مقاوم و نشکن میشود. انجام هر گونه برش، خراش و یا سوراخ کاری روی این درب ها پس از سکوریت شدن، باعث شکستن شیشه میشود به همین دلیل است که تمامی اقدامات برش و سوراخ کاری را قبل از سکوریت شدن انجام میدهند.

شیشه های سکوریت از نظر ضخامت با هم متفاوتند که هر کدام برای فضای مختلفی کاربرد دارد. ضخامت  سکوریت عددی بین ۳ تا ۲۰ میلی متر است. همچنین این شیشه ها دمای  منفی۸۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد را تحمل میکند. سکوریت ها در انواع رنگ های برنزی، سفید سوپر کلیر، کاملا شفاف، نیمه شفاف باشدر، سبز، آبی، رنگ های دودی تولید میشود و بر اساس نیاز خریدار در اشکال شش گوشه، بیضی، دایره، مستطیل، مربع و … برش داده میشود.

تفاوت سکوریت ها با شیشه های معمولی

اگر بخواهیم این شیشه ها را با شیشه های معمولی با ضخامت یکسان بررسی کنیم باید بگوییم که سکوریت ها نسبت به شیشه های معمولی با همان ضخامت ۵ برابر بیشتر در برابر شکستن مقاومت دارند. شیشه های معمولی نسبت به تغییرات آب و هوا و دما حساس هستند و زودتر میشکنند اما سکوریت در برابر خوردگی، زنگ زدگی، حرارت، تغییرات اقلیمی و شکستن مقاومت میکنند. شیشه های معمولی در برابر فشار به سرعت میشکنند و به قطعات بزرگ خرد میشوند و باعث آسیب جدی و بریدگی یا حتی قطع عضو میشوند.

اما سکوریت های استاندارد خیلی مقاوم به ضربه و فشار هستند اما در صورتی که فشار وارده به آنها آنقدر زیاد باشد که موجب ترک خوردن آنها شود، ترک به کل شیشه منتقل میشود و همه ی شیشه به طور کامل فرو میریزد و به ذرات بسیار ریز که دارای لبه صاف و صیقلی هستند خرد میشوند که این ذرات باعث بریدگی و آسیب نمی شوند. از لحاظ وزن و میزان شفافیت بین شیشه ی سکوریت و شیشه ی معمولی تفاوتی نیست.

درب های کشویی با شیشه های سکوریت
 
درب شیشه ای سکوریت

درب شیشه ای سکوریت چند سالی است از زیباترین درب های ورودی ساختمان شده اند و علاقه به استفاده از این درب ها به خاطر زیبایی و مقاومتی که دارند بیشتر شده است. درب شیشه سکوریت به خاطر هماهنگی که با محیط های مختلف دارد، انتخاب مناسبی برای ورودی ها می باشد. درب شیشه سکوریت در برابر تغییرات آب و هوایی، زنگ زدگی، خوردگی، ضربه و فشار مقاومت میکند و ایمنی آن در مقایسه با شیشه های معمولی ۵ تا ۱۰ برابر است.

در صورتی که درب شیشه سکوریت دچار آسیب شود و شیشه ترک بردارد، ترک به همه جای شیشه منتقل میشود و به ریزترین ذرات صاف و بدون تیزی تبدیل میشود که این خرد شدن از جان انسانها در برابر بریدگی و قطع شدن محافظت میکند. ایران اتوماتیک از برترین تولید کنندگان انواع درب اتوماتیک و شیشه سکوریت را به صورت سفارشی برای مشتریان تولید میکنند و با تجربه و دقت نسبت به نصب این درب ها اقدام میکنند. در این مطلب میخواهیم بدانیم دربِ شیشه ای سکوریت چیست و چه کاربردی دارند.
انواع درب شیشه ای سکوریت

امروزه شاهد استفاده بیشتر از دربِ شیشه ای سکوریت در فضای های مختلف هستیم. این درب ها بسیار زیبا و متنوع هستند. انواعی از دربِ شیشه ای سکوریت را بررسی میکنیم.

درب سکوریت دستی

استفاده از این درب ها بسیار مرسوم است و در فضاهای مختلفی به عنوان پارتیشن قرار میگیرند. این درب ها ممکن است چند لت باشند و یک درب متحرک نیز برای رفت و آمد داشته باشند.
درب سکوریت ریلی

این نوع درب ها درون ریل قرار میگیرند و با کشیدن به چپ و راست روی ریل حرکت میکنند و درب باز و بسته میشوند. این نوع درب ها شامل نمونه ی مدرن تری نیز هستند که از طریق سنسور ها به صورت اتوماتیک و بسته و باز میشوند. مزایای این درب ها در مقایسه با درب های دستی این است که دچار افتادگی نمی شوند و ریل ها استهلاک شیشه ها را به حداقل می رسانند.
درب سکوریت کشویی

این درب ها مناسب مکان هایی هستند که محدودیت فضا دارند و جای کافی برای نصب درب های معمولی ندارند و در دو نوع دستی و برقی هستند. برای جلوه بیشتر درب شیشه سکوریت کشویی از شیشه های طرح دار یا رنگی و فریم های آلومینیوم و استیل استفاده میشود.
درب سکوریت اتوماتیک

این درب ها به  راحتی و به کمک سنسور ها باز و بسته میشوند و در مکان های پر رفت و آمدی مثل درب بیمارستان ها و فروشگاه ها، پارکینگ ها، مجتمع های مسکونی و…نصب میشوند. از مزیت های این درب ها سهولت در باز و بسته شدن بدون نیاز به کشش یا فشار توسط انسان ها، جلوگیری از اتلاف انرژی و زیبایی بخشیدن به نمای ساختمان هاست. سنسور های این درب ها با تشخیص وجود انسان یا اشیا به درب ها برای باز شدن فرمان میدهند.
 درب های کشویی با شیشه های سکوریت
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری