کد خبر: ۲۵۲۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
دادستان سلسله از دستگیری ۶ نفر از عوامل نشر و ارسال فیلم درگیری «کهمان» به شبکه‌های معاند و همچنین بازداشت فرد منتسب به یکی از مسئولان شهرستان در این خصوص، خبر داد.
به گزارش مهر، یونس آزادپور شامگاه جمعه در سخنانی از ادامه روند دستگیری قانون شکنان در جریانات اخیر «کهمان» خبر داد و گفت: مردم شریف سلسله مردمی فهیم، انقلابی و نجیب هستند و حساب این مردم ولایت مدار از فریب خوردگان قانون شکن جدا است.

وی، افزود: طی روزهای گذشته اتفاقاتی در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های فعال در این فضا افتاد که به هیچ وجه زیبنده مردم سلسله نبوده و نیست، متأسفانه برخی افراد معلوم الحال با نشر تصاویر و مطالبی اقدام به تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب و خوراک دادن به رسانه‌های معاند و ضد نظام در جهت تضعیف نظام مقدس اسلامی کردند که دستگاه قضا با تمام توان و تشکیل تیم ویژه اقدام به دستگیری شش نفر از مدیران و ادمین های فضای مجازی کرده و امروز هم یک نفر از مدیران گروه‌های تلگرامی که منتسب به یکی از مسئولان شهرستان است دستگیر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله با تاکید بر اقتدار قانون، گفت: تمامی افراد (اعم از حقیقی و حقوقی) در هر جایگاه و منصبی در مقابل قانون بایستی پاسخگو باشند ضمناً در مسیر اجرای قانون با هیچ شخصی مماشات نداریم.

آزاد پور، افزود: بر اساس تحقیقات به عمل آمده برخی از مدیران شهرستانی ذینفع در منطقه «کهمان»، در درگیری اخیر برخی از قانون شکنان به طرق مختلف، پشت صحنه جریانات اخیر را مدیریت کرده‌اند که به زودی تفهیم اتهام و روانه زندان می‌شوند.

وی، اظهار داشت: «کهمان» سرمایه عمومی و متعلق به نظام جمهوری اسلامی است و تمامی کسانی که با کشیدن سلاح سرد و گرم در مقابل کارگروه آزادسازی و مرجع خدوم انتظامی ایستادند و از اجرای احکام قانونی ممانعت کردند و پس از هنجارشکنی متواری شده‌اند، شناسایی و تحت پیگرد بوده و به زودی دستگیر و به اشد مجازات محکوم می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله، گفت: ضمناً چنانچه از این پس هر کسی به هر نحوی برای گردشگری در «کهمان» مزاحمت ایجاد کند، در زمره مخلان نظم امنیت عمومی قرار دارند و در چارچوب قانون قاطعانه با آنها برخورد خواهد شد.

آزاد پور، بهره برداری کانال‌ها و شبکه‌های معاند نظام و خدشه دار شدن چهره انقلابی مردم شریف سلسله را نتیجه قانون شکنی و تخلف برخی از مدیران گروه‌ها و کانالهای فضای مجازی دانست و افزود: این کانال‌ها با ایجاد تنش و نشر اکاذیب آب به آسیاب دشمن ریختند و بدون شک دستگاه قضا برخوردی قانونی با آنها خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون در این خصوص شش نفر روانه زندان شده‌اند، افزود: امروز هم مدیر یک گروه تلگرامی که منتسب به یکی از مسؤلین است دستگیر و پس از تفهیم اتهام روانه زندان خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله با هشدار جدی به همه فعالان در فضای مجازی هرگونه توهین تهمت و نشر اکاذیب را قانون شکنی دانست و گفت: با همکاری گروه ویژه شناسایی و پس از بازداشت روانه بازداشتگاه خواهند شد.

بنا بر این گزارش، طرح آزاد سازی حریم منطقه «کهمان» از چنگ متصرفان، چند سالی است که از سوی دستگاه قضائی در حال اجرا بوده و تا کنون مناطق مختلفی در این منطقه آزاد سازی شده است.

در این راستا روز چهارشنبه قرار بوده متولیان امر در دستگاه قضائی به همراه مأموران نیروی انتظامی برای اجرای بخش دیگری از این طرح در منطقه حضور پیدا کنند که در جریان این موضوع درگیری بین متصرفان و نیروی انتظامی رخ می‌دهد و تصاویری از این درگیری در فضای مجازی، رسانه‌ها و پیام رسان های مختلف منتشر می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری