کد خبر: ۲۵۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
در معاملات امروز -دوشنبه 6 اردیبهشت- شاخص کل اندکی نزول کرد و شاخص فرابورس رشد کرد و تعدادی از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز رشد قیمت داشتند.
به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با ریزش اندک 909 واحدی به رقم یک میلیون و 186 هزار و 933 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز 876 واحد پائین آمد و در سطح 427 هزار و 265 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 7 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 604 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 
امروز «کگل»، «کچاد» و «شپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای فملی، فولاد و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و فملی و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز شگویا، آریا و بپیوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

کاهش خروج پول حقیقی 
در روز ‌دوشنبه برای نهمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به 326 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته 61 درصد کاهش یافته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وپاسار (بانک پاسارگاد) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 41 میلیارد تومان بود. پس از وپاسار، خساپا (خودروسازی سایپا) و میدکو (هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

گروه‌های سبز و قرمز بازار 
در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های دو گروه فلزات اساسی (مانند فملی، فولاد، فجر، فخوز، کاوه و میدکو) و محصولات شیمیایی (مانند نوری، شگویا، فارس، آریا، پترول، تاپیکو و شغدیر) افزایش یافت. 

در مقابل اغلب نمادهای خودرویی (مانند خودرو، خساپا و خبهمن) و پالایشی‌ها (مانند شپنا، شبندر، شتران و شبریز) با کاهش قیمت مواجه شدند.

بهبود نسبی بورس +اینفو

افزایش ارزش معاملات 
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 18 هزار و 864 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 334 درصد افزایش یافته است. البته از این مقدار بیش از 15 هزار میلیارد تومان معادل 80 درصد به معاملات اوراق مشارکت اختصاص داشت. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 67 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 834 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید
در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته 38 درصد افزایش یافت و در رقم 54 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 0.04 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 463 میلیارد تومان شد.

شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 34 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و شگویا (پتروشیمی تندگویان) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 200 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) و بنو (بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش را داشتند.
نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بهبود نسبی بورس +اینفو
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری