کد خبر: ۲۵۲۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
ایسنا/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل بهار و وضعیت و شرایط کرونا هیچ نوع سرماخوردگی فصلی نداریم و در حال حاضر وقت سرماخوردگی فصلی نیست.
دکتر ایرج صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مردم باید هر گونه علائم سرماخودگی را کرونا دانسته و سریعاً برای انجام تست کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مشخص شده مراجعه کنند و در صورت مثبت بودن تست دارو های آنتی ویروس لازم را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه افراد بیمار برای درمان دیر مراجعه می کنند و مراجعه دیر بیماران درمان آنها را سخت تر می کند، خاطرنشان کرد: بیماران برخی موارد به قدری برای درمان دیر مراجعه کرده اند که موفق به نمونه گیری تست بیمار به علت فوت نشده ایم و با رسیدن به بیمارستان بلافاصله فوت کرده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در ادامه با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت بیماران بستری شهرستان بالاست اما به نسبت چند روز گذشته شدت میزان بستری ها کمتر شده است.

وی با بیان اینکه اسدآباد طی ۱۵ ماه اخیر در سه روز گذشته بیشترین تعداد فوتی های روزانه را به نسبت قبل داشته و طی سه روز اخیر تعداد فوتی های کرونایی روزانه بالا بوده است، افزود: در هر پیک بیماری کرونا ابتدای امر بیماران سرپایی و مرحله بعد بیماران بستری افزایش می یابد و به تبع آن در مرحله بعد باید شاهد افزایش فوتی ها نیز بود.

صالحی در ادامه از آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در شهرستان اسدآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: از فردا -سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه- افراد بالای ۸۰ سال با در دست داشتن کارت ملی خود با مراجعه به سالن ورزشی شهدای آموزش و پرورش به عنوان مرکز واکسیناسیون کرونا شهرستان می توانند نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بعد از پایان واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال واکسیناسیون گروه های بعدی به صورت پنج سال به پنج سال پایین در هر مرحله انجام خواهد گرفت، یادآور شد: در حال حاضر واکسیناسیون کادردرمان، کادر بهداشت، پزشکان خصوصی، جانبازان بالای ۵۰ درصد، پاکبانان، پرسنل داروخانه ها، نظام پزشکی، داروسازان،رانندگان طرف قرارداد با دانشکده علوم پزشکی شهرستان، منشی مطب ها و پرسنل پشتیبانی ستاد دانشکده انجام و کامل شده و به طور قطع آغاز واکسیناسیون گروه های هدف بالای ۸۰ سال نیز تأثیرات خوبی را به همراه خواهد داشت.

صالحی با تأکید بر تداوم مشارکت های مردم در رعایت موارد پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی و نیز پرهیز از تجمعات و دورهمی ها و تردد غیرضروری در بیرون از منزل تصریح کرد: در رابطه با واکسیناسیون عموم مردم شهرستان عجله داریم و به جد پیگیر واکسیناسیون هر چه سریع تر گروه های هدف هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری