کد خبر: ۲۵۲۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
محمدجواد ظریف گفت: احمدی نژاد گفت میخواهم با سناتورهای آمریکایی دیدار کنم. گفتم شما نمی توانید دیدار کنید. برای چنین دیداری باید از رهبر انقلاب اجازه بگیرید.
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در پاسخ به احتمال حضور در انتخابات ۱۴۰۰ در مصاحبه با لیلاز گفت: حضور مردم در انتخابات بسیار مهم است. محبوبیت من برای من حجت شرعی نیست که میتوانم کشور را اداره کنم.

اهم اظهارات ظریف را بخوانید؛

*من آدمی نیستم که در این ۴۰ سال بدنبال راحت طلبی بوده باشم.

*از الان تا زمان انتخابات وزیر خارجه باید بتواند از طرف کشور صحبت کند.

*یک سیب از درخت که می‌افتد هزاران چرخ می‌خورد.

*به رهبر انقلاب بسیار علاقمندم. ایشان همواره به من محبت داشتند. من در مصاحبه با امان پور از لفظی استفاده کردم که در ایران بد ترجمه شد. رهبر انقلاب نامه محکم، اما با محبتی به من نوشتند که چرا با موضع نظام همراه نبودی؟ من در هفت صفحه پاسخ دادم. رهبر انقلاب بزرگواری کردند و در پاسخ فرمودند توضیحات مفید بود. رهبر انقلاب همیشه به من محبت دارند.
*من با اقای کری رفاقت نداشتم. اقای کری گفت میتوانیم چند دقیقه همدیگر را ملاقات کنیم؟ من پذیرفتم. من اجازه دیدار با جان کری را از رهبر انقلاب گرفته بودم. اما دیدار طولانی شد.

*سال اولی که احمدی نژاد به نیویورک آمد، در خودرو برنامه های ایشان را تشریح کردم. از دیدار خودم با سناتورهای آمریکایی گفتم.

*احمدی نژاد گفت من هم میخواهم با سناتورها دیدار کنم. گفتم شما نمی توانید دیدار کنید. برای چنین دیداری باید از رهبر انقلاب اجازه بگیرید.

*گرایش احمدی نژاد به گفت و گو با آمریکایی‌ها در همان سفر اول به نیویورک وجود داشت. مرگ بر آمریکا برای احمدی نژاد تنها یک شعار است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری