کد خبر: ۲۵۲۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
کارگران بخش برق، آبفا و تهویه منقطه بندری امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه/۱ مرداد) برای پیگیری خواسته‌های صنفی خود در مقابل ورودی منطقه اجتماع صنفی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران منطقه بندری امام خمینی

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران منطقه بندری امام خمینی خواستار اجرای مصوبات کمیسیون کارگری فرمانداری، مصوبات ویژه‌ی سفر حاتم شاکرمی، معاون روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منطقه و اجرای مصوبات اداره کار سرزمینی شدند. 

بر این اساس، این کارگران خواهان استفاده از ظرفیت قانون کار برای تشکل‌یابی، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، معیار قراردادن ۱ سال به عنوان حداقل مدت قراردادهای کار و رسیدگی به آرای صادره توسط هیات‌های رسیدگی اداره کار منطقه برای تغییر محل شغل کارگران هستند. 

به گفته‌ی این کارگران، اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به عنوان کارفرما مسئول رسیدگی به خواسته‌های صنفی و قانونی کارگران است؛ منتها در ۱۶ ماه اخیر به خواسته‌های طرح شده رسیدگی نشد و به همین دلیل کارگران امروز دست به تجمع زدند. مدیران منطقه پس از برگزاری تجمع امروز، به کارگران وعده داده‌اند که به خواسته‌های آنها رسیدگی می‌کنند.

در همین حال، به گفته‌ی این کارگران، مدیرکل کار استان خوزستان، حق تشکیل شورای اسلامی کار را به کارگران داده است اما مدیران منطقه بندری امام خمینی در مقابل این تصمیم مقاومت می‌کنند و اجازه‌ی تشکل‌یابی را به کارگران نمی‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری