کد خبر: ۲۵۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مسئولان مازندرانی از جانباز بابلسری که با برخورد نامناسب یک مامور انتظامی مواجه و فیلم آن در فضای مجازی پخش شده بود ، دلجویی کردند.
به گزارش ایرنا، عصر روز دوشنبه ۲۳ فروردین فیلمی در فضای مجازی پخش شد که نشان می دهد یک جانباز نخاعی در تلاش برای ایجاد پل جهت تردد ویلچرش از داخل خیابان به پیاده رو است که با مداخله یک مامور انتظامی و یک سرباز مواجه و روی زمین خوابانده می شود.

ظاهرا آن گونه که فیلم نشان می دهد، ماموران انتظامی را یکی از همسایگان برای جلوگیری از اقدام جانباز با خبر کرده است و آنها هم با وجود این که حاضران در صحنه می گویند که جانباز است و نمی تواند حرکت کند ، تلاش می کنند تا او را تا حدودی با خشونت به پاسگاه منتقل کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با ارسال توضیحی برای رسانه ها در باره این واقعه نوشت : در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی در خصوص برخورد نامناسب و غیرقانونی مامور انتظامی با جانباز گرانقدر؛ با دستور استاندار محترم، فرماندار شهرستان بابلسر مسئول پیگیری موضوع شدند و فرمانده انتظامی شهرستان نیز بهمراه برخی مقامات شهرستان با حضور در منزل جانباز عزیز نسبت به دلجویی از ایشان اقدام نمودند.

حسین حسن نژاد افزود با تاکید بر این که «جانبازان والامقام به عنوان نمادهای افتخار ایران اسلامی همواره مورد تکریم و احترام مردم عزیز ما می باشند و وظیفه خود می دانیم تا منزلت و جایگاه رفیع آنان را همواره مورد توجه قرار دهیم » ، افزود : ضمن عذرخواهی از همه جانبازان و مردم عزیزمان؛ برای اقدام صورت گرفته لازم می دانم تاکید نمایم که مردم بین رفتار این مامور متخلف با مجموعه تلاش های ارزنده فرزندان خود در نیروی انتظامی تمایز قائل می شوند و از تدبیر و اقدام سریع فرماندهی انتظامی استان در برخورد با این مامور متخلف و بازدداشت آن تشکر می کنم و اطمینان می دهم که این موضوع از مجاری قانونی پیگیری جدی خواهد شد.

پیش از این مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از دلجویی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از جانباز نخاعی بابلسری و بازداشت فرد اهانت کننده به این جانباز خبر داده بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران خاطرنشان کرد: عموم مردم استان مازندران همواره قدردان تلاش‌ها و مجاهدت‌های جانبازان عزیز کشورمان بوده و جامعه ایثارگری و آحاد مردم این استان ضمن محکومیت این اقدام به هیچ وجه اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به هویت جانبازان و ایثارگران گرانقدر کشورمان وارد شود. بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز تا احقاق حق کامل این جانباز و برخورد قضایی با خاطیان، این پرونده را پیگیری خواهد کرد.

وی همچنین از تماس تلفنی سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با این جانباز بابلسری خبر داد و گفت: پس از وقوع این حادثه، مهندس اوحدی ضمن تماس با این جانباز و دلجویی از او ‌دستورات لازم برای پیگیری موضوع را صادر کرد.

حجت الاسلام جواد یوسف پور گفته بود که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بلافاصله شکایت رسمی برای احقاق حقوق این جانباز را در دستور کار قرار داد و خوشبختانه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بلافاصله پس از دریافت شکایت، فرد اهانت کننده به جانباز عزیزمان را بازداشت کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری