کد خبر: ۲۵۱۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از افزایش خشونت‌های خانگی (همسرآزاری و کودک‌آزاری) در دروان کرونا در سال گذشته خبر داد.
به گزارش اعتدال ، محمود علی‌گو رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت نیروهای اورژانس در یک سال گذشته و در ایام کرونا گفت: پرسنل این مجموعه از ابتدای شیوع این ویروس به دلیل نوع فعالیت و میزان مخاطرات بدون یک روز تعطیلی خدمت‌رسانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس اجتماعی نمی‌توانند فعالیت خود را متوقف کنند، افزود: در یک سال گذشته میزان خشونت‌های خانگی و تماس‌ها با سامانه ۱۲۳ افزایش یافته است که البته بخشی از این تماس‌ها به دلیل خشونت‌های خانگی از جمله همسرآزاری و کودک‌آزاری و بخش دیگری به دلیل توسعه خدمات از سوی اورژانس اجتماعی بوده است.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: نیروی اورژانس اجتماعی حضورشان همانند کادر درمانی الزامی است و در همین ارتباط سازمان بهزیستی در سال گذشته با توجه به شرایط اقدام به حمایت از این نیروها کرد به طوری که پیش از این حقوق این نیروها مطابق قانون کار پرداخت نمی‌شد اما از سال گذشته قرارداد و حقوق آنها بر مبنای حقوق کار منعقد شده است.

علی‌گو ادامه داد: در سال گذشته مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اضافه بر منابع قبلی به اورژانس اجتماعی تزریق شد و در سال جدید نیز سعی می‌کنیم حداقل حقوق را برای پرداخت به نیروها رعایت کنیم.

وی با اشاره به افزایش تعداد تماس‌گیرندگان با سامانه ۱۲۳ اوژانس اجتماعی افزود: بخشی از این تماس‌ها به دلیل همسرآزاری و کودک‌آزاری بوده و رشدی را نسبت به سال ۹۸ در سال ۹۹ داشته است و بخشی نیز به دلیل توسعه خدمات در استان‌ها از طریق سامانه ۱۲۳ بوده است.

علی‌گو با اشاره به افزایش خشونت‌های خانگی گفت: در ایام کرونا به دلیل حضور اجباری خانواده‌ها در کنار هم شاهد افزایش خشونت‌ها بوده‌ایم و ما نیاز به آموزش‌های تاب‌آوری و سبک زندگی داریم تا این خشونت‌ها کاهش پیدا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری