کد خبر: ۲۵۱۱۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
ادامه بحث درباره نامزد نظامی انتخابات ریاست جمهوری
موضع رسمی سپاه این است که سپاه از هیچ کاندیدایی حمایت نکند. و باز تاکید می کنم هرکس هم مسئول حرف خودش است. اصلا این بحث‌های شخصی در سپاه مطرح نیست. اینکه افراد با هم اختلاف دیدگاه داشته باشند، دست کم من چنین قرائنی ندیدم.
سخنگوی سپاه درباره اختلاف دیدگاه سردار جوانی و سردار سلامی فرمانده سپاه گفت: "اصلا این بحث‌های شخصی در سپاه مطرح نیست. اینکه افراد با هم اختلاف دیدگاه داشته باشند، دست کم من چنین قرائنی ندیدم."


به گزارش اعتدال، سخنگوی سپاه پاسداران از تائید سخنان سردار جوانی معاونی سیاسی سپاه درباره تخلف سعید محمد و منفک شدن از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا طفره رفت و پاسخ روشنی در این باره ارائه نکرد.

روز گذشته سردار یدالله جوانی معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه درباره نامزدی سعید محمد در انتخابات ریاست جمهوری به خبرگزاری فارس گفت: "سپاه به جدّ با ورود پاسداران و از جمله ایشان به عرصه انتخابات بدون طی مراحل و فرآیندهای قانونی تعریف شده مخالف است. اتفاقاً منفک کردن سعید محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است."


ساعتی پس از آن دفتر سعید محمد با صدور اطلاعیه ای ضمن تکذیب این ادعا از سردار جوانی انتقاد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «آقای جوانی مسئولیت سخنگویی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ندارند و تحلیل شخصی خود را بعنوان یک شخصیت حقیقی عنوان نموده است که متاسفانه مورد سوء استفاده رسانه های معاند برای ضربه زدن به ساحت مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز شده است.»

این اطلاعیه تاکید کرد: "به کرات اعلام داشتیم تکرار چنین مصاحبه هایی با توجه به علایق شخصی و حزبی برخی افراد منجر به عدم اعتماد عمومی و همچنین مشارکت حداکثری مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد گردید."

سردار سعید محمد بهمن ماه سال گذشته از سمت خود در قرارگاه خاتم برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری استعفا کرد. او چند روز پس از استعفا رسما نامزدی خود را اعلام کرد.

پیش از سردار جوانی حمیدرضا ترقی عضو ارشد موتلفه نیز مدعی تخلف سعید محمد در قرارگاه خاتم شده بود که البته مجبور به عذرخواهی از او شد.

اما امروز سخنگوی سپاه پاسداران نیز در گفت و گویی حاضر نشد ادعای سردار جوانی را تائید یا تکذیب کند.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران در اینباره  گفت: «هر کس می‌گوید تخلف بوده باید متقن و دقیق بگوید چه تخلفی بوده است. برداشت یک معاون سپاه این بوده که تخلف صورت گرفته، اما نظر رسمی سپاه ممکن است این نباشد. شاید برداشت آقای جوانی این بوده؛ ممکن هم هست آقای جوانی اصل حرفش را تکذیب کند.»

به گفته شریف سردار جوانی موضع شخصی خود را بیان کرده و موضع او ممکن است موضع رسمی سپاه نباشد.

سخنگوی سپاه گفت: "وقتی سخنگو چیزی را اعلام کند به اسم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثبت می‌شود، ولی اگر یک معاون موضع گیری کند الزاما موضع سپاه نیست."

او درباره اینکه نباید مقامات سپاه در موضع گیری های خود با سخنگو هماهنگ باشند گفت: «الزامی وجود ندارد. عرف جاری است و در سازمان‌های دیگر هم اینطور نیست که حتما سخنگو موضع‌گیری کند. آدم‌هایی که در حوزه کاری خود مسئولیت دارند حرف می‌زنند و مسئولیت حرف‌هایشان هم به عهده خودشان است.»

سردار شریف در پاسخ به این سوال که سعید محمد برکنار شده یا استعفا داده؟، گفت: «من راجع به اشخاص ابدا صحبت نمی کنم. برداشت آقای جوانی این بوده که به دلیل تخلفات انتخاباتی ایشان کنار گذاشته شده و برداشت ایشان محترم هم هست ولی برداشت من ممکن است متفاوت باشد.»

او تاکید کرد: "موضع رسمی سپاه این است که سپاه از هیچ کاندیدایی حمایت نکند. و باز تاکید می کنم هرکس هم مسئول حرف خودش است."

سخنگوی سپاه درباره اختلاف دیدگاه سردار جوانی و سردار سلامی فرمانده سپاه گفت: "اصلا این بحث‌های شخصی در سپاه مطرح نیست. اینکه افراد با هم اختلاف دیدگاه داشته باشند، دست کم من چنین قرائنی ندیدم."

سردار شریف در پاسخ به این سوال که"گفته می‌شود این اختلاف‌ها در سطوح عالی سپاه به گزارش سعید محمد علیه سردار عیسی شریفی معاون سردار قالیباف ارتباط دارد؟"، افزود: «این‌ها گمانه‌زنی‌های مختلف است. خود شما شاهد بودید در مورد همین مساله (اظهارنظر یدالله جوانی درباره تخلفات سعید محمد) کامنت‌هایی وجود دارد که می‌گویند اگر ایشان تخلف کرده چرا فرمانده کل او را مشاور خود کرده است؟ حکم مشاوره سعید محمد رسمی است؛ اعلام هم شده و درست هم هست. از این حرف و حدیث‌ها زیاد است و هر کس حرف خودش را می‌زند.»
توضیح سردار جوانی

پس از واکنش ها به مصاحبه سردار یدالله جوانی، او امروز در سخنان خود را توضیح داد.

جوانی نوشت: «نظر به برداشتهای نادرست و بعضا سواستفاده رسانه‌های داخلی و خارجی از پاسخ اینجانب به سوال خبرنگار فارس در خصوص فعالیتهای انتخاباتی سعید محمد، فرمانده سابق قرارگاه خاتم که در مسئولیتهای گذشته زحمات ارزشمندی کشیده‌اند، به آگاهی می‌رسانم همچنان که از متن مصاحبه بر می‌آید، تخلف مورد اشاره صرفا بروز رفتارهای انتخاباتی بوده که مغایر با مقررات جاری سپاه می‌باشد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
0
0
شاید....یابد....اما ... اگر .... با این حرفها 40 ساله ملت را ... کردن
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری