کد خبر: ۲۵۰۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
عامل قتل جنجالی مرد ثروتمند پس از ۱۳ سال در حالی شناسایی شد که بی‌گناهی تا یک قدمی مجازات مرگ پیش رفته بود.
به گزارش اعتدال، ۱۵ سال پیش قتلی در خانه ویلایی در شهر دهلران رخ داد که در آن مردی ثروتمند به نام «محمد» با شلیک ۲ گلوله به کام مرگ فرورفت.

زن این مرد ثروتمند در تحقیقات به پلیس گفت: ساعت ۴ بامداد بود که با صدای شکستن یکی از گلدان‌های داخل حیاط‌خلوت از خواب بیدار شدم و با دیدن مردی قدبلند که صورتش را پوشانده بود از ترس فریاد کشیدم و همسر و بچه‌هایم نیز وحشت زده از خواب بیدار شدند و چراغ‌ها را روشن کردند.

وی در ادامه افزود: مرد نقابدار تفنگ شکاری در دستش بود و تهدید می‌کرد اگر صدایمان در بیاید ما را خواهد کشت. لحظات دلهره‌آوری بود، ولی محمد از دزد خطرناک می‌خواست آرام باشد و از خانه‌مان بیرون برود.

همه‌چیز بستگی به مرد ناشناس داشت، ولی وی ناگهان به سوی شوهرم شلیک کرد و وی را به شدت زخمی کرد، سپس دست و پایم را بست و بچه‌ها را نیز در اتاقی زندانی کرد و ۲۴ النگوی طلا به همراه انگشتری‌هایم را برداشت و می‌خواست از پله‌ها بالا برود که دوباره برگشت و به سوی شوهرم شلیک کرد و بلافاصله از پشت‌بام پا به فرار گذاشت.

 

با این جنایت شبانه، تیمی از کارآگاهان تلاش‌های میدانی خود را برای یافتن سرنخ‌هایی در این باره آغاز کردند و با بررسی صحنه جنایت متوجه شکسته شدن گلدان و وجود طناب در حیاط‌خلوت که مشخص بود عامل جنایت از پشت‌بام به داخل حیاط‌خلوت راه یافته است به دست آوردند.

بدین ترتیب تیمی ویژه ماموریت یافتند تا عامل قتل را شناسایی کنند که در نخستین گام از تحقیقات گروهی را که با قربانی در ارتباط بودند یا اختلافی داشتند را تحت بازجویی گرفتند، ولی در این شاخه سرنخی به دست نیاوردند.

با توجه به اینکه قربانی مرد ثروتمندی بود و از بنادر جنوبی کالا‌هایی را به شهر وارد می‌کرد، چندین تن از کسانی که وی با آنان رقابت اقتصادی داشت بازجویی شدند، ولی در این میان همسر محمد به جوان قدبلندی به نام «رضا» مشکوک شد و ادعا کرد خصوصیت ظاهری وی شباهت بسیاری به قاتل دارد.

همین ادعا کافی بود که رضا به عنوان مظنون اصلی تحت بازجویی قرار بگیرد. وی مدام اصرار بر بی‌گناهی داشت، ولی مدارکی نیز وجود داشت که رضا به خاطر یک اختلاف قدیمی دست به این جنایت زده است، از سویی کسی نیز حاضر به شهادت دادن نبود که وی شب جنایت در کجا بوده است.

بازپرس و پلیس بر این باور بودند که رضا همان قاتل است و همین کافی بود تا با وجود ادعای بی‌گناهی مرد جوان و با گذشت چند سال تحقیق و بررسی سرانجام پرونده با صدور کیفرخواست از سوی بازپرس جنایی دهلران برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان ایلام فرستاده شد و پس از چندین جلسه قاضی و مستشاران در این باره راه به جایی نبردند و پرونده وارد مرحله حقوقی شد و سوگند خوردن تنها روش برای مجازات قاتل احتمالی به نظر می‌رسید.

در جلسه دادگاه ۵۱ تن از بستگان و آشنایان خانواده قربانی به قاتل بودن رضا سوگند خوردند و بدین ترتیب این جوان در حالی که مدام می‌گفت بی‌گناه است به قصاص محکوم شد.

خانواده رضا باور نداشتند که پسرشان قاتل باشد، بنابراین اختلافاتشان با خانواده قربانی هر روز بیشتر شد و جنایتی بدون سرنخ، پیش‌روی تیم قضایی و پلیسی قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری