کد خبر: ۲۵۰۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
مهاجم اهل کشور مالی تیم فوتبال استقلال توانسته محبوبیت خاصی بین هواداران این تیم پیدا کند.
به گزارش اعتدال،شیخ دیاباته را می‌شود یکی از بهترین خارجی‌هایی که به لیگ فوتبال ایران آمده نامید. مهاجم اهل مالی استقلال که به خوبی توانست در این تیم و فوتبال ایران جا بیفتد و به عنوان آقای گلی لیگ برتر هم برسد.

دیاباته علاوه بر خصوصیات فنی که دارد توانست از نظر اخلاقی و رفتاری هم خودش را به خوبی ثابت کند و نشان بدهد که چه بازیکن با کیفیتی هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اخلاقی است. حتی در شرایطی که پرسپولیس توانست به چهارمین قهرمانی پیاپی خود در بگیرد و زمانی که بیشتر رقبا به این تیم اتهاماتی می‌زدند، اما دیاباته با حرف‌هایی که زد از پرسپولیس تعریف و تمجید کرد تا نشان بدهد چه تفکر حرفه‌ای دارد.

دیاباته با آن شادی گل‌های خاص خود توانست به خوبی دل استقلالی‌ها را ببرد. شاید اگر مصدومیت‌های گاه و بیگاه نبود و یا اینکه تعطیلات دیابته کمی کمتر طول می‌کشید آمار گل‌های این مهاجم سیه چرده در استقلال بیشتر می‌شد. زوج دیاباته و قائدی قطعاً یکی از بهترین زوج‌های خط حمله تاریخ استقلال است و این مسئله را نمی‌شود کتمان کرد.

عملکرد خیره کننده دیاباته در فوتبال ایران و شخصیت بالای او نشان داد که در ایران هم می‌شود با هزینه درست و البته زیاد بازیکن با کیفیت جذب کرد. تیم‌های ایرانی به جای اینکه سه، چهار بازیکن خارجی معمولی و بی‌کیفیت را جذب کنند باید به دنبال جذب بازیکنانی مانند دیاباته بروند؛ چراکه این مسئله هم برای خودشان بهتر است و هم سطح فوتبال ایران را بالاتر می‌برد.

با اینکه صحبت‌های ضد و نقیضی از آینده دیاباته در استقلال شنیده می‌شود و خیلی‌ها معتقدند این فصل آخرین فصل حضور این مهاجم تنومند در استقلال و حتی ایران است، اما باید شرایط را طوری فراهم کرد که باشگاه‌های ما بتواند چنین بازیکنانی جذب کنند. شاید اگر باشگاه‌های ما به قرارداد‌های خود پایبند باشند و پول بازیکنان و مربیان خارجی را به موقع بدهند بشود بازیکنانی در سطح و کلاس دیابته جذب کرد.

سال ۹۹ برای دیاباته با عنوان آقای گلی فوتبال ایران شروع شد. هر چند در فصل جدید این مهاجم کاربلد به خاطر مصدومیت‌های زیاد و غیبت‌های مکرر مانند سال گذشته در امر گلزنی موفق نبود، اما قطعاً یکی از مهمترین عوامل موفقیت استقلال در یکی دو سال گذشته بوده و شاید اگر استقلالی‌ها دیاباته را نداشتند همین آمار خوب را هم کسب نمی‌کرد.

مهاجم اهل مالی و با اخلاق استقلال قطعاً می‌تواند یکی از چهره‌های خبرساز فوتبال ایران در سال ۹۹ باشد و شاید اگر سال آینده و فصل آینده را هم در فوتبال ایران بماند بشود او را به عنوان یکی از چهره‌های خبرساز سال ۱۴۰۰ معرفی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری