کد خبر: ۲۵۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
یکی از قانونگذاران ارشد روسی امروز (پنجشنبه) گفت، مسکو به دنبال عذرخواهی آمریکا پس از اظهارات جنجالی بایدن در مصاحبه اخیرش و قاتل خواندن پوتین است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کنستانتین کساچیف، معاون رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت، اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه اخیرش با شبکه خبری ای.بی.سی نیوز غیرقابل قبول است و باعث بدتر شدن اوضاع و روابط بین دو کشور می‌شود و به هرگونه امیدواری از سوی روسیه درباره تغییر سیاست آمریکا در قبال روسیه در دوران ریاست جمهوری بایدن پایان می‌دهد.

وی ادامه داد: اگر آمریکا بابت این اظهارات عذرخواهی نکند، ممکن است با تلافی از سوی روسیه روبرو شود.

بایدن در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا فکر می‌کند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یک "قاتل" است، گفته بود، بله و همچنین گفته بود که پوتین هیچ روحی ندارد و باید بهای مداخله ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را بپردازد؛ مساله‌ای که کرملین آن را رد می‌کند.

معاون شورای فدراسیون روسیه همچنین در صفحه فیسبوکش نوشت: من فکر می‌کنم اگر هیچ توضیحی یا عذرخواهی از طرف آمریکایی خواسته نشود، آخرین مورد نخواهد بود. این نوع ارزیابی از دهان یک دولتمرد با چنین درجه‌ای مجاز نیست. این نوع اظهارات تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری