کد خبر: ۲۵۰۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، ۱۳ شهرستان استان خوزستان و شهر گچساران در وضعیت قرمز، ۳۱ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت آبی هستند و سفر به شهرهای قرمز و نارنجی و خروج از این شهرها ممنوع است.
براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۱ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت آبی هستند.

به گزارش اعتدال، با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی، ستاد ملی مقابله با کرونا بر تداوم منع سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی تاکید کرده اما هنوز فهرست رسمی رنگ بندی کرونایی شهرهای کشور را منتشر نکرده است. این در حالی است که ساعتی پیش نقشه کرونایی اپلیکیشن ماسک که متعلق به این وزارت‌خانه است، بعد از چند هفته به روز شد و حالا فهرستی جدید از رنگ بندی کرونایی شهرهای کشورمان در دسترس مردم است.

بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در این اپلیکیشن، ۱۳ شهر استان خوزستان شامل شهر‌های آبادان، امیدیه، اندیمشک، اهواز، ایذه، بندر ماهشهر، بهبهان، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون و مسجد سلیمان و نیز شهر گچساران از استان کهگیلویه و بویر احمد (در مجموع ۱۴ شهر) در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین ۳۱ شهر شامل ارومیه، اشنویه، خوی، ماکو، نقده در استان آذربایجان غربی، شهرضا در استان اصفهان، باغ ملک، حمیدیه، هفتگل، هندیجان، خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان، هویزه در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام، دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد، خنج و مهر در استان فارس، سیرجان در استان کرمان، کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویر احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گیلان، آمل، رامسر و ساری در استان مازندران و خمین در استان مرکزی شهر‌های در وضعیت نارنجی کرونا هستند.

همچنین بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، ۲۵۲ شهر در وضعیت زرد و ۱۵۴ شهر در وضعیت آبی هستند. اعلام وضعیتی که البته رسمی نیست اما از آنجایی که مسئولان وزارت بهداشت از مدتی قبل بر اعلام وضعیت کرونایی شهرهای کشور در روز جاری خبر داده بودند، به نظر موثق می‌رسد.
 
سفر نوروزی به این ۴۵ شهرستان قطعا ممنوع است +لیست

این در حالی است که بر اساس مصوبات پیشین ستاد ملی مقابله با کرونا (که هنوز به قوت خود باقی هستند)، سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی با خودرو‌های غیر بومی و نیز خروج از این شهر‌ها با پلاک بومی ممنوع است و همچنین در شهر‌های قرمز گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ و در شهر‌های نارنجی گروه‌های شغلی ۳ و ۴ حق فعالیت ندارند.

به این ممنوعیت‌ها، تصویب منع سفر به چند شهر مسافرپذیر کشورمان در ستاد ملی را هم باید افزود که شامل مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش می‌شد و معلوم نیست منع تردد به آنها در نوروز پابرجا خواهد ماند یا خیر. ابهامی که باید منتظر اظهار نظر مسئولان پیرامونش باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری