کد خبر: ۲۵۰۵۵۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
روحانی رییس جمهوری هشدار داد: امروز خطر موج چهارم وجود دارد.
خدا را شکر کشور هنوز وارد این این موج نشده است و تنها در چند استان مشکل داریم اما هر لحظه ممکن است این موج در کشور گسترده شود؛ مخصوصاً نوروز ایام خاصی است و می‌دانیم تحرک مردم در داخل و خارج خانه بیشتر می‌شود، در کوی و برزن بازار هم حضور پیدا می‌کنند. 

به گزارش اعتدال؛ رئیس‌جمهور گفت: این کاری که در این یکسال و چند هفته در ایران صورت گرفته می‌تواند مجموعه‌ای مدون باشد به عنوان یک نقشه راه شود برای آینده که اگر خدای نکرده در آینده هم اگر با یک اپیدمی مواجه شدیم از الگو گرفته شود، از آن الگو گرفته شود.

حسن روحانی صبح امروز در شصت و یکمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی با اشاره به فراسیدن روزهای پایانی سال، گفت: روزهای پایانی سال است و من لازم می دانم از همه اعضای ستاد ملی، از همه کمیته‌ها، از قرارگاه، از همه عزیزان در کادر درمان، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و همه آن‌هایی که مسئولیت نظارت را در بخش‌های مختلف بر دوش داشتند تشکر می‌کنم. مخصوصا از وزیر درمان و آموزش پزشکی که شبانه‌روز در صحنه بودند، چه روزهایی که احساس نگرانی کردند و دلسوزانه به عرصه آمدند و چه آن روزهایی که از پیک عبور کردیم یا واکسن وارد شده یا هر خبر خوبی بوده با لبخند به مردم خبر دادند، تشکر و قدردانی می‌کنم؛ می‌دانم چه کار سختی است این زحمات بازهم سال آینده هم پیش روزی ما است.

وی ادامه داد: همچنین از وزیر محترم کشور مخصوصا از زمانی که مسئولیت قرارگاه را برعهده گرفتند و کار بسیار سختی داشتند به طور مداوم هماهنگ کردن شرایط سخت بود و از ایشان تشکر می‌کنم. از همه کادر درمان که با امکانات، تجربه، دانش، تخصص و جان خود در صحنه ماندند و دفاع کردند از مردم سپاسگزاری می‌کنم، مخصوصاً از همه کادر درمان قدردانی می‌کنم، معمولا ما از پزشک و پرستار اسم می‌بریم اما کادر درمان دایره وسییع تری دارند. همچنین به روح همه کسانی که در این راه جان خود را از دست دادند، درود می‌فرستیم و همه آن ها که در بستر بیماری بودند هم آرزوی تندرستی داریم.

روحانی ادامه داد: از تولیدگران و اصناف تشکر می‌کنیم که تولید در سال ۹۹ یک روز تعطیل نشد در کارگاه های بزرگ و کوچک و ما در بعضی کارگاه های بزرگ هیچ فوتی نداشتیم. همه پای کار آمدند؛ اصناف عزیز ما علیرغم اینکه روزهایی را ما تعطیل کردیم و تت فشار بودند اما همکاری خیلی خوبی داشتند. صداوسیما از آنجاهایی است که از روز اول پای کار بود به خوبی خطرات را گوشزد کردند، مصوبات را تبیین کردند. کار خیلی بزرگی در این بیش از ۱۳ ماه شبانه روز تلاش کردند و این کار بسیار ارزشمند بود. این کاری که در این یکسال و چند هفته در ایران صورت گرفته می‌تواند مجموعه‌ای مدون باشد به عنوان یک نقشه راه شود برای آینده که اگر خدای نکرده در آینده هم اگر با یک اپیدمی مواجه شدیم از الگو گرفته شود، از آن الگو گرفته شود.

وی افزود: اکنون در بسیاری از استان‌ها شاهد شرایط نسبتا مناسب و خوبی هستیم و دو سه استان شرایط حاد دارند که باید رعایت کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: همه استان‌ها شرایطشان خوب است اما این شرایط خوب را باید بتوانیم نگه داریم کما اینکه اگر این شرایط خوب را دوهفته رعایت نکنیم خدایی نکرده باز هم اوضاع بدتر می‌شود، یعنی خطر موج چهارم منتفی نیست .

وی خاطر نشان کرد: بله،  امروز خطر موج چهارم وجود دارد. خدا را شکر کشور هنوز وارد این این موج نشده است و تنها در چند استان مشکل داریم اما هر لحظه ممکن است این موج در کشور گسترده شود؛ مخصوصاً  نوروز ایام خاصی است و می‌دانیم تحرک مردم در داخل و خارج خانه بیشتر می‌شود، در کوی و برزن بازار هم حضور پیدا می‌کنند.

روحانی گفت: همان‌طور که درختان و گیاهان در فصل بهار تحرک‌شان آغاز می شود، بازدیدها و مسافرت ها از سوی مردم  در ایام نوروز باعث تحرک عمومی می‌شود که به همان نسبت باید مراقبت‌ها بالا برود. صدا و سیما و مسئولین باید به مردم بگویند با ماسک به عید دیدنی بروند و روبوسی نکنند و همه فاصله اجتماعی را رعایت کنند چرا که اگر یک نفر آلوده باشد همه آلوده می‌شوند.

رئیس جمهور با بیان این که ما هنوز به یک نقطه اطمینان بخش و آسوده نرسیده‌ایم، اظهار داشت:  باید واکسن ها تزریق شود و اگر در  این مدت مراعات‌ها ضعیف هم شود وضعیت خطرناک خواهد شد؛ لذا خواهش می کنم برای این که نوروز خوبی داشته باشیم و نگذاریم خانواده‌ای دغدار شود رعایت و مراعات کنیم.

وی ادامه داد: آقای وزیر بهداشت گزارش خوبی دادند و در مسئله واکسن هم  گفتند انشاءالله ظرف همین هفته یا هفته آینده واکسیناسیون گسترده خواهیم داشت.

ادامه دارد...

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
0
0
آقای دکتر چه عیدی میدونی قیمت آجیل و مرغ و برنج چقدره حالا خیلی چیزا رو نگفتم
محد
|
-
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
0
0
به غیر از سخنگوی کرونا دیگه کاری نداره مثل اینکه
ناشناس
|
-
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
0
0
خوب بازم گفتی ممنون از راهنمایی شما
غریب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
0
0
باسلام ما از دولت آقای روحانی تشکر میکنیم چون اداره کشور در شرایط بسیار سخت کار دشوار ی است خدا قوت
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری