کد خبر: ۲۵۰۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
ما در برابر کاخ سفید بارها به صراحت اعلام کرده ایم که به قانون برگردید. خجالت نکشید و به قانون برگردید و امروز و فردا نکنید. بدانید با بازگشت شما به تعهدات ما هم بلافاصله به تعهدات بر می گردیم.
به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری‌ها،‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهار کرد: اگر ما بعثت پیامبر را به تعبیر امام به عنوان بزرگترین روز تاریخ و حادثه بعثت را عظیم‌ترین حادثه در تاریخ می‌دانیم این بعثت باید ما را مبعوث کند و روح ما را برانگیزد همانطور که پیامبر بزرگ و مرد خدا مبعوث شد و جامعه را به حرکت در آورد .

روحانی اضافه کرد: امروز هم درد جامعه و مشکلات جامعه ما با نگاه به غار حرا و بعثت پیامبر قابل حل است و نه با نگاه غربی و نه نگاه شرقی و نگاهی که از جانب پیامبر بود می‌تواند ما را متحول و یکپارچه کند.

وی تصریح کرد: در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم همانطور که پیغمبر نظر مردم را اصل می‌دانست حتی جایی که نظرش چیز دیگری بود وقتی همه مردم در امور دنیوی و زندگی مردم،چیزی می‌گفتند، نظر آنها را بر نظر شخص خودش مقدم می دانست. این مشورتی که خداوند به پیغمبر امر کرد امروز برای ما هم هست و ما هم بر همان مبنا باید حرکت کنیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: اگر نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی بود که خود را به عنوان خادم مردم دانست و اداره کشور را از آن مردم دانست و انتخابات را راه اصلی برای مدیریت کشور پذیرفت و با انتخاب مردم به کسی که منتخب می‌شود به نظر او و نظر جمع و نظر مردم احترام گذاشت، آن وقت به راحتی می‌توانیم از همه مشکلات و پیچ و خم هایی که امروز پیش روی ما هست، عبور کنیم.

روحانی گفت: هرجا مردم با نظام بودند و هر جا نظام در خدمت مردم بود هر کجا نظام و مردم یک راه را انتخاب کردند، پیروز شدند و هر کجا خدای ناکرده فاصله‌ای بین نظر مردم و نظام و مسئولین ایجاد شد همه ضرر کردند و همه شکست خوردند.

وی اظهار کرد: امروز یک روز تاریخی برای کشور ماست و روزی است که سه سال جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشتیم. امروز اگر متحد و یک زبان باشیم و یکصدا و در کنار هم باشیم، می‌توانیم پیروزی را به زودی لمس کنیم و پیروزی دور نیست.

رئیس جمهور اظهار کرد: ما در برابر کاخ سفید بارها به صراحت اعلام کرده ایم که به قانون برگردید. خجالت نکشید و به قانون برگردید و امروز و فردا نکنید.

وی خاطرنشان کرد: بدانید با بازگشت شما به تعهدات ما هم بلافاصله به تعهدات بر می گردیم.

رییس جمهور گفت: شرایط برای اینکه ۷ کشور به تعهد قبل برگردند آماده است، جز اینکه آمریکا در بازگشت به تعهدی که آن را نقض کرده پیشقدم باشد.

روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: مردم از دولت توقع دارند که مشکلات را حل کند و من از همه مسئولان می‌خواهم که تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به خصوص معضلات شب عید به کار ببندند.

وی ادامه داد: باید دلال‌بازی را برای رسیدن کالاها به دست مردم از بین ببریم و دست دلالان را کوتاه کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: اگر به فکر این باشیم که انتخابات چه خواهد شد و منافع و خواست مردم را کنار بگذاریم به آن انتخاباتی که می‌خواهیم هم نخواهیم رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری