کد خبر: ۲۵۰۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده‌ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معاون خام‌فروشی است.
به گزارش اعتدال به نقل از فارس از سنندج، محمدباقر قالیباف عصر امروز در جریان نظارت میدانی خود از معدن طلای زرکوه شهرستان قروه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معادن یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب کشور بوده و اقدامات خوبی در زمینه کانی‌ها و فولاد صورت گرفته و رشد خوبی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده‌ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معاون خام‌فروشی است، ادامه داد: در زمینه فراوری مواد معدنی استخراج شده از معادن کشور در حال تلاش هستیم و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با بین اینکه در استان کردستان در زمینه سنگ آهن و فولاد اقدامات و برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و معدن طلای شهرستان قروه نیز یکی از فرصت‌های مناسب استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: براساس گزارش‌های دریافتی معدن طلای کردستان پس از دو دهه غیرفعال بودن، اکنون فعال شده و در شرایط خوبی قرار دارد و یکی از بهترین معادن از نظر حجم استخراج و کیفیت است.

قالیباف خاطرنشان کرد: اهالی استان‌ها، شهرستان‌ها و روستا‌های قرار گرفته در اطراف معادن اعتراضاتی دارند که باید از امکانات اشتغالزایی، اجتماعی و خدمات زیرساختی برخوردار باشند و این موضوع حق بجایی است که در مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا دولت از سهم ۱۵ درصدی معادن که به خزانه واریز می‌شود، در استان و منطقه هزینه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری