کد خبر: ۲۵۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
سال هشتم تحصیلی از آن جهت مورد اهمیت قرار می‌گیرد که دانش آموز برای ورود به سال نهم که سال سرنوشت‌ساز انتخاب رشته است آماده می‌شود.
سال هشتم تحصیلی از آن جهت مورد اهمیت قرار می‌گیرد که دانش آموز برای ورود به سال نهم که سال سرنوشت‌ساز انتخاب رشته است آماده می‌شود. نمراتی که دانش آموز در سه سال مقطع اول متوسطه کسب می‌کند نقش مهمی در انتخاب رشته و در نهایت آینده تحصیلی و شغلی او خواهند داشت، به همین دلیل است که باید روی عملکرد موفق او در یادگیری دروس و کسب نمرات ایده آل تمرکز داشت. در این مقاله سعی می‌کنیم بهترین راه های یادگیری درس‌های هشتم و کسب نمرات عالی را برای دانش آموزان شرح دهیم.

درس‌ های هشتم
درس های سال هشتم را چگونه بخوانیم

شاید این سوالی باشد که برای بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود به سال تحصیلی هشتم متوسطه پیش می‌آید، این که چگونه درس بخوانند که موفق باشند. مهمترین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که دانش آموز باید به شکلی هدفمند درس بخواند به این معنا که از آموختن مطالب درسی کتاب هدفی داشته باشد، به طور مثال انتخاب رشته مورد علاقه یا کسب نمره عالی می‌تواند هدف خوبی برای درس خواندن باشد.
برنامه‌ریزی تحصیلی
یکی از بهترین روش های موفقیت در تحصیل داشتن برنامه ریزی مناسب درسی است، برای این که یک دانش آموز عملکرد موفقی داشته باشد نیاز است که برنامه ریزی هدفمندی در اختیار داشته باشد، این برنامه ریزی باید استاندارد، مطابق با شرایط و توانایی های دانش آموز، انعطاف پذیر و قابل اجرا باشد، پیشنهاد ما این است که برای برنامه‌ریزی درسی استاندارد حتما از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید.
استفاده از کتاب‌های کمک درسی
یکی دیگر از روش‌های بسیار تاثیرگذار تحصیلی استفاده از کتاب های کمک درسی به منظور تسلط بهتر بر مفاهیم درسی است، این کتاب ها با توجه به نیازهای آموزشی تدوین میشوند و عموما شامل درسنامه، ارائه نکات مهم هر مبحث درسی، حل مثال‌های مختلف، ارائه نمونه سوالات تستی و تشریحی با پاسخنامه هستند. استفاده از این کتاب ها در کنار کتب درسی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای دانش آموزانی باشد که به دنبال راهی برای ارتقاء معلومات خود و حفظ آمادگی برای شرکت در امتحان هستند.
درس‌ های هشتم
معلم خصوصی و کلاس های تقویتی
یکی دیگر از راه‌های پیش رو برای تقویت پایه درسی سال هشتم استفاده از کتاب های هشتم کمک درسی، کلاس‎های تقویتی و معلم خصوصی است، به این ترتیب با ساعات بیشتری که برای مطالعه هر درس اختصاص داده می‌شود دانش آموز می‌تواند به تسلط بهتری در درک مفاهیم درسی برسد و نهایتا با پیشرفت درسی و موفقیت در امتحان عملکرد عالی ارائه دهد.
بهترین کتاب‌های کمک درسی سال هشتم

کتاب های کمک درسی مختلفی وجود دارد که دانش آموز سال هشتم می‌تواند از آنها استفاده کند، این کتاب‌ها به صورت تک درس و کتاب‌های جامع ارائه می شوند که دانش آموز باید با توجه به نقاط ضعف و قوت و همچنین هدف خود در مطالعه آنها را انتخاب کند، به طور مثال استفاده از کتاب‌های کمک درسی برای کتاب عربی هشتم که یک درس کاملا مفهومی است می تواند راه‌گشای مطالعه عربی و کسب نمره درخشان در این درس باشد. کتاب زبان انگلیسی هشتم نیز یکی از کتاب‌هایی است که برای تسلط در آن بهتر است از کتاب کمک آموزشی استفاده کرد.

برای انتخاب بهترین کتاب کمک درسی باید به استانداردهای آموزشی به کار رفته در آن، شیوه تدریس نکات و درس نامه و همچنین شکل نمونه سوالات و پاسخنامه ها توجه داشت. یکی از بهترین گروه‌های کتاب‌های کمک درسی که می‌توان در این زمینه نام برد کتاب‌های گروه آموزش گاج است، این کتاب ها با اهداف مختلف و مطابق با شرایط دانش آموز تدوین شده‌اند. به طور مثال برای دانش آموزانی که قصد دارند به تمرین بیشتر در مورد موضوعات درسی بپردازند کتاب‌های کارپوچینو یک انتخاب مناسب است.

همچنین مجموعه کتاب‌های سیر تا پیاز برای آن دسته از دانش آموزانی که به دنبال بهترین منبع برای آموزش نکات مهم،  مثالهای متنوع و نمونه سوالات هستند مناسب خواهد بود. برای آن دسته از دانش آموزانی که در سطح متوسط تحصیلی قرار دارند استفاده از کتاب‌های پرسمان توصیه می‌شود، این کتاب شامل تمام کتب درسی سال هشتم است، برای هر کتاب شامل درس نامه و  نمونه سوالات تستی و تشریحی به همراه پاسخنامه تشریحی از هر درس است.

در صورتی که دانش آموزان به دنبال مجموعه کاملتری باشند می‌توانند برای هر کتاب درسی از یک کتاب کمک درسی مناسب کمک بگیرند. به طور مثال کتاب‌های سری شاهکار یا کلاغ سپید از جمله کتاب‌هایی است که با ارائه درسنامه خلاصه و چیکده آموزش مطالب به همراه تمرین‌های مختلف می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کتاب‌های نهم به ویژه کتاب ریاضی نهم و کتاب عربی نهم باشد.

در صورتی که  قصد دارید برای بهبود وضعیت درسی دانش آموز از کتاب کمک درسی استفاده کنید باید توجه داشته باشید که این کتاب‌ها با توجه به آخرین تغییرات کتب درسی و شیوه‌های روز آموزشی تدوین شده باشند. ضمن این که مطالب کتاب باید کاربردی و بار علمی آن نیز بالا باشد.

نمونه سوالات طبقه بندی شده در این کتاب‌ها به دانش آموز اجازه می دهد تا روش‌های پاسخگویی به سوالات را از ساده و آسان تا مشکل بیاموزد. به این ترتیب تسلط بسیار خوبی روی مباحث درسی خواهد داشت، این مدل نمونه سوالات به ویژه در مورد دروس مفهومی مثل ریاضی یا زبان کاربرد فراوانی دارند. در هر صورت هرکدام از این کتاب‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارا می‌باشد که دانش آموز می‌تواند با توجه به شرایط بهترین انتخاب را داشته باشد.

درس‌ های هشتم
 جمع بندی نهایی

کتاب‌های کمک درسی یک منبع مناسب و کاربردی برای آموزش مفاهیم و تمرین و تکرار دروس است، معمولا استفاده از این کتاب ها در کنار برنامه‌ریزی صحیح درسی و استفاده از مکمل های دیگری چون کلاس های تقویتی یا استفاده از مدرس خصوصی برای یادگیری بهتر می‌تواند نتایج شگفت انگیزی را در کسب نمرات عالی در امتحان و یا پیشرفت چشمگیر درسی به همراه داشته باشد.

انتخاب کتاب کمک درسی مناسب و استاندارد و  همچنین تداوم مطالعه و تمرین به دانش آموز کمک می‌کند تا شرایط تحصیلی بهتری داشته و نهایتا در امتحان موفق‌تر عمل کند، این شیوه آموزشی باعث می‌شود که دانش آموز در انتخاب رشته تحصیلی گزینه‌های بی‌شماری پیش رو داشته و نهایتا آینده تحصیلی و شغلی روشن‌تری داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری