کد خبر: ۲۴۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: صحبت‌های آقای واعظی درباره ارز تنها گفته ایشان در مصاحبه مطبوعاتی نبوده و بار‌ها تکرار شده است از جمله در جلسه با صادرکنندگان اصفهان.
به گزارش اعتدال به نقل فارس، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه) پارلمان طی تذکر شفاهی اظهار داشت: اینکه نماینده دولت در این جلسه حرف رئیس دفتر رئیس جمهور را پس می‌گیرد و به نوعی عذرخواهی می‌کند ایرادی نداشته و عقب نشینی کردن از حرف غلط پسندیده است، اما اینکه آن را با چاشنی توهین به نمایندگان همراه کند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا اینکه فردی دائما از توهین به خودش گله می‌کند اتهام کذب گویی به نماینده در صحن علنی مجلس را توهین نمی‌داند؟ صحبت‌های آقای واعظی در صحن علنی در رابطه با ارز پخش خواهد شد که البته این صحبت‌ها تنها گفته ایشان در مصاحبه مطبوعاتی نبوده و بار‌ها تکرار شده است از جمله در جلسه با صادرکنندگان اصفهان.

شریعتی ادامه داد: چرا این کار را با اقتصاد کشور کرده و اقتصاد را با اتفاقات خارجی پیوند زدید. مگر کالای اساسی که در گمرک ۶ ماه دپو شد پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی بایدن ۶ روزه ترخیص نکردید؟ آیا این گره زدن اقتصاد کشور به بیگانه نبود، این حفظ استقلال اقتصادی کشور است که دولت به آن قسم یاد کرده است بحث ماده ۲۳۴ در خصوص کالای اساسی در کمیسیون اقتصادی تصویب شده و در اوایل سال آینده به صحن علنی خواهد آمد، موضوع ارز را هم با جدیت پیگیری می‌کنیم چرا که حساب‌هایی که ارز در آن‌ها قرار داشته، برای ما کاملا روشن است.

وی ادامه داد: آقای واعظی در جلسه با صادرکنندگان اصفهان گفتند که باید ارز موردنیاز را از محل صادرات می‌گرفتیم، اما نتوانستیم و از صادرکنندگان گرفتیم ایشان در ادامه صحبت هایشان گفتند در گذشته ۲.۸ میلیون بشکه نفت می‌فروختیم، اما امسال به ۱۰۰ هزار بشکه رسیده و ارز کافی نداشتیم. از این رو مجبور شدیم که ارزمان را از محل دیگر تامین کنیم. وی در ادامه صحبت هایشان به صورت علنی به رسانه‌های بیگانه اشاره کرد، اما بعد می‌گوید دولت این کار را انجام داده و تدبیر دولت برای اداره کشور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با طرح این سوال از رئیس جمهور که آیا تدبیر اداره کشور، گران کردن ارز بوده است، اظهار کرد: آیا تدبیر اداره کشور این بوده که بورس را آنچنان به فلاکت برسانند که دولت تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از محل تراکنش ها، بودجه خود را جبران کند، مردم قضاوت خواهند کرد در این ۷ سال و نیم چه کسی راست گفته و چه کسی دروغ گفته است.

شریعتی ادامه داد: از وعده ۱۰۰ روزه حل مشکلات اقتصادی تا چرخیدن همزمان چرخ اقتصاد و چرخ سانتریفیوژ‌ها که هردوی آن‌ها نچرخید. همچنین وعده "آنچنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنم که مردم به ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه احتیاجی نداشته باشند" که البته واقعا هم احتیاجی ندارند چرا که قیمت ارز آنقدر بالا رفته که یارانه در زندگی مردم رقم قابل توجهی نیست.

وی به ماجرای نرخ ارز مطرح شده توسط رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: چند ماه قبل در جلسه‌ای در دفتر رئیس مجلس با حضور وزرای اقتصادی، رئیس کل بانک مرکزی و برخی از نمایندگان به آقای همتی گفته شد که منابع ارزی کشور حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی در برخی از حساب‌های داخلی دپو شده و با تاخیر در چرخه اقتصادی کشور وارد می‌شود که آقای همتی ابتدا تکذیب کرده سپس گفتند اطلاعی ندارم، اما پس از آنکه شماره حساب‌ها در بانک‌های دولتی و خصوصی را به ایشان نشان دادند موضوع را تائید کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری