کد خبر: ۲۴۹۸۸۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بودرئیس جمهور جدید آمریکا مدعی شد که هدف از حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده های این کشور به شرق سوریه، انتقال پیامی به ایران بوده است.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی است که حملات شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی علیه مواضعی در سوریه، حاوی پیامی برای ایران بوده است مبنی بر اینکه: نمی‌توانید بدون مجازات عمل کنید؛ پس مراقب باشید.
 
ادعا می‌شود که آمریکایی‌ها این حملات را که علیه مواضع مقاومت در منطقه بوکمال در شرق سوریه انجام شد؛ به تلافی حملات هفته گذشته به پایگاه نظامیان آمریکایی در شهر اربیل اقلیم کردستان عراق انجام داده‌اند.
 
به گزارش مهر، در حالی که گفته می‌شود طی حمله جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه، ۹ تاسیسات متعلق به مقاومت ویران شده است؛ مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا، اهمیت این اقدام را زیر سوال برد و با لحنی تمسخرآمیز خطاب به دولت جدید واشنگتن گفت: امیدوارم (جایی را هم زده باشید و) فقط بیابان را بمباران نکرده باشید. اگر دنبال چیزی که واقعاً آمریکا را تهدید می‌کند، نرفته باشید؛ کارتان بیهوده است.
 
رجز خوانی بایدن در حالی است که ایران اقدام دولت جدید آمریکا را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و نقض قوانین حقوق بین الملل خواند که منجر به تشدید درگیری‌های نظامی و بی ثباتی بیشتر منطقه خواهد شد.
 
چین و روسیه نیز خواستار احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه شده‌اند.
 
این در حالی است که بسیاری بر این باورند که اقدام بایدن مبنی بر هدف قرار دادن نیروهای طرفدار ایران، با هدف تطمیع افکار داخلی آمریکا به ویژه جمهوریخواهان انجام شده تا به آنها بگوید اگرچه مایل به بازگشت به برجام است؛ اما در برابر نقش منطقه‌ای ایران نیز سکوت نخواهد کرد.
 
البته، بایدن به رغم همه ادعاها هنوز هیچ گام عملی برای جبران اشتباه دولت قبلی واشنگتن مبنی بر خروج از برجام برنداشته و با لحنی حق به جانب خواستار آن است که پیش از هر چیز، ایران اجرای تعهداتی را که در مواجهه با بدعهدی طرفین غربی برجام به حال تعلیق درآورده؛ از سر بگیرد!
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کارمند
|
-
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
2
چه غلط ها
reza
|
-
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
0
برو عامو حکایت پرنده ومناره شده
غریب
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
1
2
باسلام دولت آمریکا همان دولت قبلی است هیچ چیز تغییر نکرده است خط مش آنها فقط این است که کشورها دیگر به خصوص کشورهای ضعیف یا کشورهایی که خواهان استقلال هستند رامانند یک گرگ گرسنه چپاول کند این است خط دولتمردان آمریکایی.
حسین کرماجانی
|
-
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
1
2
آمریکاباعث وبانی تمام جنگهاوویرانی ها قرن بوده وهست.خدالعنت کندبایدن نجس را
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری