کد خبر: ۲۴۹۶۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
رسانه‌های اسرائیل روز یکشنبه به نقل از نتایج پژوهش‌های وزارت بهداشت این کشور گزارش کردند که واکسن فایزر-بیون‌تک در جلوگیری از مرگ، بستری شدن در بیمارستان و بروز حالت شدید بیماری کووید-۱۹، ۹۹ درصد موثر بوده است.
به گزارش اعتدال به نقل از یورونیوز، در پژوهش وزارت بهداشت اسرائیل وضعیت افرادی که دوز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند چهارده روز پس از واکسیناسیون، با افرادی که واکسن نزده اند، مقایسه شده است. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که واکسن ۹۸/۹ درصد در جلوگیری از مرگ، ۹۹/۲ درصد در جلوگیری از بروز اشکال حاد بیماری و ۹۸/۹ درصد از بستری شدن در بیمارستان، ۹۸ درصد در جلوگیری از درگیر شدن ریه‌ها و تب و در نهایت ۹۵/۸ درصد در جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ موثر بوده است.

ژنرال هزی لوی، مدیرکل وزیر بهداشت اسرائیل می‌گوید تاثیر واکسن در کاهش مرگ‌ومیر و شمار بیماران در سراسر کشور کاملا مشهود است.

وزارت اسرائیل دستاوردهای موفقیت آمیز واکسیناسیون را ناشی از کارکرد «ساختار قدرتمند بهداشت» این کشور توصیف کرده است؛ ساختاری که «امکان واکسیناسیون بی‌سابقه» را به اسرائیل داد.

با وجود نتایج مثبت واکسیناسیون سراسری در اسرائیل، هزی لوی می‌گوید برای بازگشت به وضعیت نرمال [پیش از شیوع ویروس کرونا] تمام شهروندان از جمله نوجوانان زیر ۱۶ سال باید واکسینه شوند.

اسرائیل پیشتاز واکسیناسیون کرونا در جهان است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
باقر
|
-
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
خوب که چی؟ تبلیغ واکسن فایزر بود یا موفقیت اسرائیل؟
از کی پژوهش های اسرائیل معتبر شده؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری